Перша неділя жовтня - професійне свято вчителів

Дата: 2 жовтня 2020 о 13:08, Оновлено 3 жовтня 2020 о 13:31

Настають перші вихідні другого осіннього місяця, а з ними – і професійне свято вчителів, яке в Україні традиційно відзначається у першу неділю жовтня.  Як відомо, професія вчителя вважається найблагороднішою в світі, адже Ісуса Христа називали Вчителем, а його апостолів – учнями, бо місія Вчителя завжди полягала в тому, щоб нести світло правди і знань, навчити доброму, світлому, корисному.  На свято завітали привітати педагогів голова Немовицької ОТГ – Віктор Савчин, начальник відділу освіти, культури та з питань сім'ї, молоді та спорту Немовицької сільської ради Людмила Макриця, сільський староста Олександр Трохимець. Які вручили ключі та номерні знаки від нового третього шкільного автобуса директору школи Володимиру Титечку, адже наразі 370 учнів Тинного під’їжджають до навчального закладу. Це  вже третій шкільний автобус, який придбаний за державною програмою «Шкільний автобус» спільно з доплатою коштів з бюджету Немовицької ОТГ. Також відзначили грамотами педагогів – керівника міжшкільного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури Малаш В.Р., вчителя історії Тимощука С.О., вчителя інформатики Постайчука С.М., заступника директора Коток С.І.

Людмила Іванівна вітаючи освітян звернулась до історії  - як зустрівшись два римських сенатори один сказав – дай мені армію у тисячу воїнів і я побудую сильну державу, а інший відповів  - дай мені 1000 вчителів і я побудую міцну державу без армії. До речі, саме за таким принципом діяв і Павло Скоропадський, що очолював Українську Державу у 1918 році. Саме він  акцент зробив на освіті і науці, заснувавши за 7 місяців понад 150 україномовних шкіл, два українських вузи, Акдемію Наук України, які дали поштовх розвитку науки і освіти в Україні, бо йому належить вислів -   «хто не дбає про освіту, той підрізає гілку на якій сам і сидить…». В Немовицькій ОТГ – армія педагогів із чотирьох навчальних закладів – 237 вчителів, з яких 105 – Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів, які навчають 941 учнів. Щороку і вчителі і учні стають призерами престижних педагогічних конкурсів та учнівських предметних олімпіад, спортивних змагань. Традиційно Міністерство освіти і науки України проводить конкурс серед освітян – «Вчитель року», покликаний об’єднати вчителів-професіоналів та визначити найкращого педагога країни.  Так переможцями та лауреатами даного конкурсу стали такі вчителі нашої школи як Малаш В.Р., «українська мова», Булейко С.Ю., Коток Г.О., «зарубіжна література», Бакунець А.Ю., «музичне мистецтво», Бакунець Л.А., «образотворче мистецтво»,  Тимошенко Р.В., «етика», Мініна Н.П. "англійська мова", Царук Н.П., Лазарець Т.О., «початкова освіта», Тимощук С.О. «історія». Цьогоріч готується прийняти участь у даному конкурсі вчитель математики Ковалець І.В.       Професія вчителя є дуже важливою, бо усі інші професії,  - президенти та банкіри, політики і космонавти, який би вони статус та місце не займали в суспільстві – найперше  - вони в своєму житті прийшли одного дня до школи, сіли за парту, де їх навчили  писати і читати. Після урочистої частини учні школи подарували своїм вчителям святковий концерт, який підготувала класний керівник 11-Б класу, вчитель музичного мистецтва Бакунець А.Ю.