Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ШМО "Суспільні дисципліни"

Date: 30 серпня 2019 о 17:45, Refreshed 20 березня о 21:31

І ( шкільний) етап VII обласної учнівської олімпіади «Знавці Біблії»

Кафедра вчителів суспільних дисциплін Тинненського ліцею 19 березня провела І ( шкільний) етап VII обласної учнівської олімпіади «Знавці Біблії».

Учні люблять позмагатися у знаннях Святого Письма, тому масово беруть участь у даному Конкурсі.

Цьогоріч 135 учнів 3-11 класів виконали роботи І етапу.

" Навіть, якщо ти прочитав усі книги світу, а Біблії незнаєш , - ти не пізнав нічого..."

Дякуємо Богу та ЗСУ за можливість навчатися та працювати!

На зображенні може бути: 5 людей, люди навчаються, стіл та текстНа зображенні може бути: 14 людей, люди навчаються та текст

На зображенні може бути: 11 людей, люди навчаються та дитяча іграшкаНа зображенні може бути: 15 людей, люди навчаються та текстНа зображенні може бути: 13 людей, люди навчаються та текст

Міжнародний день проти фашизму і антисемітизму

Символічно, що в День гідності та свободи в Тинненському ліцеї проходить ІІ (районний) етап Всеукраїнської олімпіади з історії.

Саме історія відіграє важливу роль в становленні української нації та є основною рушійною силою в перемозі над загарбниками в різні часи і нині.

Всеукраїнської олімпіади з історії

Команда учнів Немовницької громади достойно представила свої заклади на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з історії.

Компетентне журі в складі істориків з Сарненського району ( Сарненська, Дубровицька, Рокитнівська, Миляцька, Клесівська, Вирівська, Висоцька, Немовицька громади) із 179 робіт визначили такі призові місця:

І місце

- Коток Ліда – 10 клас, Тинненський ліцей, вч. Пиліпака Л.С.;

- Матюк Людмила – 11 клас, Тинненський ліцей, вч. Коток С.І.

ІІ місце

- Онісковець Карина – 11 клас, Тинненський ліцей, вч. Коток С.І.;

ІІІ місце

- Стицюк Аня - 8 клас, Зносицький ліцей, вч. Мельник Н.С., Кичан Г.В.;

- Пупко Ольга - 8 клас, Немовицький ліцей, вч. Кузьмич М.В.;

- Пиліпака Вероніка - 8 клас, Тинненський ліцей, вч. Кичан Н.С.;

- Кичан Каріна – 9 клас, Тинненський ліцей, вч. Омельковець Л.І.;

- Свирид Владислава – 10 клас, Немовицький ліцей, вч. Баєчко Н.П.;

- Самойлюк Вікторія – 11 клас, Зносицький ліцей, вч. Мельник Н.С.;

- Жук Вікторія – 11 клас, Немовицький ліцей, вч. Баєчко Н.П.

Якщо народ не знає своєї історії і не несе за це відповідальності, то будь-хто може скористатися такою слабкістю і висвітлити історичні факти по-своєму, задля своїх інтересів, що досить часто сьогодні й відбувається. Саме з цієї причини в Україні виникають суперечки з приводу того, чи потрібно визнавати Голодомор 1932-1933 років актом геноциду українського народу, чи варто проголошувати тих чи інших осіб (як-от: І. Мазепу, С. Бандеру, Р. Шухевича) національними героями, чи доцільно знищувати пам'ятники комуністичних діячів, та з багатьох інших питань. Усі ці непорозуміння (а вони інколи набувають величезних масштабів!) є наслідком незнання громадянами нашої країни історичних фактів, яке робить їх відкритими для будь-яких ідеологічних впливів

Історія має значення!

Голодомор 1932- 1933 рр.

https://www.facebook.com/share/p/61wYhG2goznWjKaC/

115 річниця від дня народження Степана Бандери

«І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!»

1 січня 2024 року відзначається 115 річниця від дня народження Степана Бандери – лідера націоналістичного руху, борця за свободу та незалежність України.

Людини найбільш спотвореної та обпаплюженої в радянській історіографіі.

Але за часів незалежності чорні плями набирають відповідного правдивого забарвлення, Бандера стає всесвітньовідомим героєм. Чому так сталося? Бо "Нема нічого таємного, що не стало б явним" (Марк, 4, 22; Лука, 8, 17).

Обласна олімпіада "Знавці Біблії"

60 учнів Тинненського ліцею, - переможців та призерів районного етапу Обласної олімпіади "Знавці Біблії" отримали Дипломи та призи.

Учні Тинненського ліцею є не лише лідерами за кількістю учасників у І етапі VI обласної учнівської олімпіади "Знавці Біблії" у Сарненському районі, а й за кількістю призових місць.

Так вчителі нашого закладу Євтушина О.А., Тимощук С.О., Омельковець Л.І., Пиліпака Л.С., Лазарець В.О., Євтушина Т.Б., Горбатюк В.В., Омельковець С. М., Лазарець Т.О. підготували найбільше призерів обласної олімпіади в Сарненському районі. Призери також майже усі є учнями недільних церковних шкіл.

Організатором олімпіади стали Міжнародний благодійний фонд «МИР», Громадська спілка "Покликані перемагати", Рівненське обласне об’єднання Рівненської Церкви ХВЄ ( Олександр Коток), а також за сприяння управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, РОІППО.

Організатори глибоко переконані, що саме ця олімпіада стане важливою формою духовно-морального виховання дітей та молоді, що є актуальним в даний час.

Мета олімпіади: духовно-моральне виховання дітей та молоді на біблійних цінностях, підвищення інтересу дітей і молоді до систематичного читання Святого Письма та використання його в повсякденному житті.

«Привчай юнака до дороги його, і він,

як постаріється, не уступиться з неї».

Приповісті 22:6

 80 років з дня визволення Тинного

19 січня є дуже знаковим для жителів Тинного, адже окрім святкування Водохреща за старим стилем – 19 січня 1944 року – це День визволення від фашистських загарбників.

По суті, повстанці-націоналісти окупантів із села вигнали одразу у липні 1941 –го і тримали село під контролем, так як саме тут були штаб і вишкіл ОУН-УПА, який входив до ВО «Заграва».

У січні 1944 року тривалі і особливо кровопролитні бої йшли за визволення Сарн, як важливого залізнодорожного вузла та стратегічного об'єкту і населених пунктів району.

11 січня 143-я та 397-а стрілецькі дивізії штурмом оволоділи Сарнами. Відступаючи озвірілі фашисти розбилися на групи, щоб знищити дощенту окружні села, адже після себе вони не лишали нікого живого та нічого вцілілого.

Група мотоциклістів направилася в Тинне, щоб його спалити разом з місцевими жителями. У лісі поблизу хутора Ставки їм завадили це зробити місцеві партизани-націоналісти, які відбили атаку окупантів. Фашисти переправилися через лід р. Случ у сусіднє село Кам'яне.

У січні 44-го дощенту були спалені села Чудель, Чабель, Янівка, Вірка. Значних руйнувань зазнали Степань, Бутейки, Угли, Довге. Отож, саме ця дата вважається звільненням від гітлерівських загарбників.

На фото жителі Тинного – вояки УПА: стоїть – Боровик Кирило, праворуч – Давид Царук, зліва – Олександр Лопанчук

(1940 рік).

Заходи до 105 річниці Дня Соборності та річниці проголошення ІV Універсалу Центральної Ради, проведені Учнівським самоврядуванням ліцею

27 січня - День вшанування пам’яті жертв Голокосту

https://provinciyka.rv.ua/22238-golokost-bozhevlna-poltika-vischoyi-rasi.html

27 січня - День вшанування пам’яті жертв Голокосту

Вчителька початкових класів Тинненської школи Кіля Олександрівна - пройшла пекло фашистських концтаборів

27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.

Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.

З 1946 року в Тинному працювала вчителькою молодших класів

Кіля Величко. У роки війни їй судилося пройти через фашистські концтабори. Після четвертої втечі молоду вчительку, а до війни вона працювала у Волинській області, схопили на німецько-польському кордоні й відправили до тюрми у Франкфурті-на-Майні, далі - вʼязниця в Берліні, Равенсбрюк - концтабір для вʼязнів-жінок.

Жили в жахливих умовах, перебували в бараках по дві тисячі чоловік, спали на деревʼяних нарах у три яруси. Постійно мучив голод.

Працювали під конвоєм есесівців із вівчарками. Перевозили тачками мул з болота на поле, згодом виготовляли радіокотушки до повної знемоги. Тих, хто падав, пристрілювали.

Табірна охорона нерідко вдавалась до нелюдської наруги.

Наголо острижених жінок годинами тримали під пекучим сонцем або ж у мороз, роздягнених поливали зі шлангів холодною водою. На них заради забави нацьковували собак. У недільні дні особисто начальник табору влаштовував оглядини: йшов повз ряди і довільно тицяв тростиною то в одну, то в другу. Есесівці вихоплювали із шеренги жертву й волокли до брами, за якою здіймались димарі крематорію.

Дехто з жаху перед завтрашнім днем вдавався вночі до самогубства в бараці або ж кидалися на дротяну огорожу, якою проходив струм, інші, з жариною наді на втечу, забирались до каналізаційних люків. А щоранку, знову всіх вишиковували, щоб провезти повз стрій до тієї ж брами знівечені трупи.

Восени 1944 року до крематорію проклали залізницю. Нею в жовтні до табору цілими ешелонами, за чутками, везли поляків. Їх одяг і взуття, де траплялося й дитяче, волосся вʼязні запаковували в мішки і вантажили назад у вагони. Попіл із крематорію також запаковували в мішки, його використовували на удобрення полів. Над табором постійно стояв солодкуватий запах, а з труб крематорію вдень і вночі постійно валив чорний дим.

Та було в таборі місце, яке лякало ще більше. Фашисти називали його лікарнею. У ній есесівські ескулали проводили на вʼязнях нелюдські експерименти: витягували жили, викачували кров, виймали кістки з рук і ніг, і в законсервованому вигляді відправляли для лікування своїх вояків. Побувала в тій «лікарні» і подруга Килини з Полтавщини - Поліна Коврига. У неї вирізали нирку, викачали багато крові. Недовго вона після того протрималася. Померла й Ольга Бамбула, родом з села Бирлівка з тієї ж Полтавщини. Килина Величко розповідала, що за кілька днів до 1 травня 1945 року, коли крематорій уже не працював, не було ні світла, ні води, людей зовсім не годували.

Усіх, хто ще животів, вирішили розстріляти, щоб не залишилося свідків. Але не встигли...

Ось деякі записи в її щоденнику про ті події:

«24 січня 1942 року. Перехід у новий табір. Сніг, мороз, стояли голі коло лазні. Писали хрести на лобі". А останній - 9 травня 1945

року: "Кінець війні. Мітинг. Весело. Хочу додому". Ще кілька записів:

"26.01.45 р. Почали варити нечищену картоплю разом з бруквою";

"3.02. 45 р. Субота. Обід. Повітряна тривога. Впали у вічі бліди обличчя фріца та фізички. Усі раді"; "11.02. 45р. Носили землю...

Сховались у вбиральні. Співали пісень. Одержали штраф";

12.02. 45 р. Немає обіду"; "9. 04. 45 р. Вечір. Жах. Голодний народ".

Це лише окремі записи із саморобної потаємної книжечки щоденника колишньої увʼязненої фашистського концтабору

Равенсбрюк, неподалік Берліна, за Nº 77744 червоного кольору, який означав приналежність до політичних.

Проживаючи у Тинному, вчитель дуже любила квіти. Її садиба завжди вигравала різнобарвʼям тюльпанів, троянд і жоржин, які вирощувала в памʼять про подруг, котрі згоріли в крематорії. " Перше травня. Вранці звільнили радянські бійці з тюрми. З радості хвора".

Неважко уявити, який вигляд мала двадцятичотирирічна жінка, якщо хтось запитав: " Як ти, бабусю ?" Над нею схилилося зовсім юне обличчя воїна, який разом із своїми побратимами приніс визволення браницям концтабору.

Упродовж тижня її годували з ложки. А запис від 9 травня можна прочитати на фото розгорнутих сторінок щоденника, який зараз зберігається в Меморіальному комплексі «Український музей історії ІІ світової війни

1939-1945 рр.» в Києві, щоб донести до нащадків страшне лихоліття фашистського смертноносного смерчу.

На першій сторінці цієї книжечки-щоденника є адреса:

"Полтавська область, Ковалевський район, село Богданівка, станція Коненовка, Величко Кіля Олександрівна»'

Минули уже десятиліття після фашистської війни. А сьогодні світ має зупинити розповзання і нову загрозу неогеноциду, неоголокосту та неоконцтаборів, що відбувається в центрі Європи в Україні.

Із книги "Тинне над Случем" . Автор: Світлана Коток

Кіля Величко. Тинне - 1962 рік

До річниці Трагедії Крут

До річниці Трагедії Крут підготували відео-проект учні 7-Б та 5-Г класів. Класні кеівники, вчителі історії - Кичан Наталія Сергіївна і Євтушина Оксана Адамівна.

https://www.youtube.com/watch?feature=shared...

Крути.1918

До 105 річниці Соборності України

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0GZGUTEQnsPwULu2uNfVWpLys2yZB6QpWN7BHUXHuapNFgQr1Vb6U1aGunma969iLl&id=100090361156350

Всеукраїнського конкурсу творів есе «У мене є право»

Учениця 10 класу Тинненського ліцею Ліда Коток одночасно стала переможницею двох обласних та бере участь у двох Всеукраїнських етапах конкурсів на краєзнавчу та правову тематику ( вчитель: Коток Світлана Іванівна).

На днях стала лауреатом та нагороджена Дипломом Академії Державної пенітенціарної служби України Всеукраїнського конкурсу творів есе «У мене є право».

Цьогоріч на конкурс надійшло понад 1200 робіт з навчальних закладів різних куточків України.

Географія конкурсу ширилась з західних до східних областей, Донецької та Луганської області. Деякі роботи надійшли від дітей, які були вимушені покинути Україну через війну. Активна участь, самобутні думки говорять про небайдужість до теми права в Україні.

Учениця представила роботу за темою «Проблема викривленого законодавства у різні часи», де акцентує увагу на пов’язаність Законодавства із Законом Божим.

Адже на присутність релігійних мотивів свідчить зміст статті 68 Конституції України, де, як сказано в Преамбулі до неї йдеться: "… усвідомлюючи відповідальність перед Богом, і власною совістю"… Або, і до нині «фактор двох свідків» є чинним в суді від часів судочинства ще Старого Заповіту.

«20 Горе тим, що зло називають добром, а добро злом, що ставлять темноту за світло, а світло за темряву, що ставлять гірке за солодке, а солодке за гірке! 21 Горе мудрим у власних очах та розумним перед собою самим! 23 що несправедливого чинять в суді за хабар справедливим, а праведність праведного усувають від нього... 24 Тому, як огненний язик пожирає стерню, а від полум'я никне трава, отак спорохнявіє корінь у них, і рознесеться їхній цвіт, немов курява, бо від себе відкинули Закон Господа Саваота».

Ісая 5:20-24

Учениця зробила висновок, що « Мати власне законодавство в незалежній країні - це дарунок від Бога. Хотілося б, щоб незважаючи який курс та інтеграцію вибрала наша Держава, закони її завжди були автономними, не піддавалися зовнішнім чинникам та впливам, базувалися на гуманності та торжества справедливості; служили на захист прав та свобод українського народу реально, а не формально. Маю заповітну мрію – працювати у мирній Україні на її розбудову…»

План роботи

Шкільного методичного об'єднання

вчителів суспільних дисциплін

на 2023-2024 н.р.

Тинненського ліцею

Науково – методична проблема 

Тинненського ліцею

«Формування предметних компетентностей в навчально- виховному процесі. Виховання патріотизму, національної гідності шляхом краєзнавчого аспекту».

Науково – методична проблема 

Методичного об’єднання «Суспільні дисципліни»

«Формування історичної компетентності на уроках і в позаурочний час. Виховання патріотизму, національної гідності в учнів шляхом використання краєзнавчого аспекту»

Методичне об’єднання ставить такі основні завдання  

на 2023-2024 навчальний рік:  

1. Спрямувати  роботу  на  забезпечення  високого  рівня  викладання   історії,  правознавства , громадянської освіти та християнської етики,формування в учнів практичних умінь і навичок. 

2.  Навчати  школярів  користуватися  всіма  багатствами  мовних  засобів, формувати  у  школярів  уміння  і  навички  зв'язного  усного  і  писемного мовлення, та  креативного мислення. 

3.  Удосконалювати  форми  і  методи  роботи  на  уроках   

  історії,  правознавства,  творчо  підходити  до кожного уроку, впроваджуючи в практику досягнення педагогічної науки. 

5.  Систематично  знайомитися  та  впроваджувати  в  практику  сучасні освітні технології та інновації. 

6.  Регулярно  проводити  огляд  новинок  методичної  та  художньої літератури, періодичних видань. 

7.  Активізувати  позакласну  роботу  з  навчальних  предметів,  розвиваючи при цьому творчі здібності учнів. 

8.  Проводити  індивідуальну  роботу  з  обдарованими  учнями  і  з невстигаючими учнями. 

9. Використовуючи різні засоби, форми і методи навчання, виховувати в учнів  любов  до історії,  повагу  до  культури  і  традицій  свого  народу, інших народів світу. 

Заходи з підвищення фахової майстерності вчителів: 

1.  Вивчення,  вдосконалення  та  впровадження  кращого  педагогічного досвіду: 

•   кожному з членів методоб'єднання, що має власні педагогічні надбання 

чи  високий  рівень  володіння  певним  питанням  навчально-виховної  роботи виступати  із  розповіддю  про  свій  досвід  на  засіданнях  методоб'єднання. 

Ознайомлювати колег  з  таким досвідом  у  ході проведення  відкритих  уроків, виховних заходів, взаємовідвідування уроків; 

•   на  засіданнях  методоб'єднання  систематично  ознайомлюватися  з новинками  психолога  -  педагогічної,  методичної  літератури,  фаховими 

періодичними виданнями. 

2.  Проводити аукціон педагогічних ідей. 

3.  Проводити творчі звіти вчителів 

4.  Кожному  вчителю  працювати  над  виробленням  особистого  творчого почерку, створювати свою систему роботи. 

Заходи по вивченню та підвищенню рівня знань, умінь, навичок учнів. 

1. Використовувати  у  своїй  роботі  розроблені  методики  вивчення  і визначення  психолога  -  педагогічних  ,  медико  -  фізіологічних  особливостей особистості.

 2. На уроках з предметів суспільно - гуманітарного циклу особливу увагу приділяти: 

-   розвитку зв'язного мовлення; 

-   збагаченню активного словникового запасу; 

-   розвитку діалогічного мовлення; 

-   удосконаленню якостей читання; 

-   розвитку оперативної пам'яті; 

-   формуванню духовної культури школярів. 

3.  Використовувати у роботі інтерактивні форми навчання. 

4.  Проводити  на  уроках  індивідуальну  та  диференційовану  роботу  зі 

слабкими учнями. 

5.  Організовувати  навчання  як  процес  пізнання  дилемного  оточуючого 

світу і себе. 

6.  Оптимально  урізноманітнювати  методику  навчальних  занять, 

вдумливо практикуючи нестандартність їх форм і змісту. 

7.  Систематично  знайомити  учнів  з  народними  традиціями,  культурою 

українського народу. 

8.  Проводити позакласну роботу з учнями.

 

План роботи

методичного об’єднання

вчителів суспільно-гуманітарних дисциплін

на 2023-2024 навчальний рік

№ з/п

Зміст

Відповіда-

льні

Форма роботи

Термін виконання

1.

ЗАСІДАННЯ 1

Аналіз роботи методичного об’єднання за 2022-23н.р. та основні завдання на 2023-2024 н.р.

Організаційні питання

1. Затвердження плану роботи МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2023-2024 н.р.

2. Сформулювати завдання МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2023-2024 н.р.

3. Опрацювати інструктивно-методичний матеріал МОН України щодо початку нового навчального року, рекомендації щодо викладання предметів суспільно-гуманітарного

циклу у 2023-2024 н.р.(за наслідками Серпневих конференцій»

4. Про дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів. Ознайомлення з переліком програм, підручників, методичних посібників.

5. Ознайомлення з вимогами до виконання письмових робіт учнів і перевірки зошитів.

6.Правила поведінки вчителя та учнів під час повітряної тривоги.

7.Розробити циклограму учнівських конкурсів.

8.Розпочати підготовку до шкільних олімпіад,розробити завдання та розглянути методичні рекомендації щодо їх проведення

Методичні питання

1. Формування інформаційної грамотності учнів в умовах військового стану – складова забезпечення результативності освітнього процесу.

2. Адаптація учнів 5 класу до навчання у старшій школі. Проведення уроків із застосуванням інтерактивно-пізнавального навчання.

Керівник МО

Керівник МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Керівник МО

Методичний стіл

Вересень

2.

ЗАСІДАННЯ II

Формування інформаційної грамотності учнів через вивчення різних форм роботи.

Організаційні питання

1 Самоосвіта, її значення для формування професійної компетентності учителя.

2 Підсумки моніторингового аналізу успішності учнів 5 класу

3. Підготовка до проведення предметного тижня з рідної мови та літератури

Методичні питання

1. Формування різних видів інформаційної грамотності в процесі вивчення різноманітних дистанційних платформ.

2. Круглий стіл на тему: «Педагогічна взаємодія у забезпеченні інтерактивно-дистанційного процесу – шлях до формування інформаційних компетентностей у дітей».

Керівник МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Семінар-практикум

Жовтень

3.

ЗАСІДАННЯ III

Особливості викладання предметів

суспільно гуманітарного циклу в умовах інтерактивно-дистанційного підходу до навчання

Організаційні питання

1. Про підсумки

-           Визначення рівня якості освіти за І семестр та систему роботи щодо усунення недоліків у знаннях учнів;

-           Організація підготовки до ДПА з урахуванням результатів перевірки знань.

2. Про стан ведення зошитів та дотримання єдиного орфографічного режиму.

Методичні питання

1. Розвиток творчого мислення – невід’ємна складова інформаційної компетентності дітей.

2. Інноваційна робота на уроках суспільно-гуманітарного циклу як засіб підвищення творчого мислення.

Керівник МО

Вчителі МО

Вчителі МО

Банк методичних ідей

Січень

4.

ЗАСІДАННЯ IV

Формування ключової компетентності «Вміння пошуку корисної інформації» через розвиток інформаційної грамотності і творчих здібностей дітей.

Організаційні питання

І Організація індивідуально-диференційованого підходу на уроках як шлях до розвитку інформаційної грамотності і творчих здібностей учнів

2. Організувати систему повторення навчального матеріалу з метою підготовки до ДПА, контрольних робіт Методичні питання

1. Методи систематизації національно-культурних цінностей через розвиток пізнавальних та творчих здібностей учнів.

2. Самостійна робота учнів: розвиток пізнавальної активності і творчого мислення.

Керівник МО

Вчителі МО

Керівник МО

Засідання дискусійного клубу

Березень

5.

ЗАСІДАННЯ V

Про підсумки роботи МО у 2023-2024 н.р.

Організаційні питання

1. Звіти вчителів:

-           Про підсумки роботи у 2023-2024 н.р.

-           Про стан викладання навчальних планів і програм у 2023-2024 н.р.

Практичне засідання «Сучасний урок.Компетентісний підхід у навчанні і вихованні

Методичні питання

І. Оптимізація використання інтерактивно-дистанційного навчання на уроках суспільно-гуманітарного циклу

Вчителі МО

Творча лабораторія

Травень

Засідання № 1.(18 серпня)

ЗАСІДАННЯ 1

Аналіз роботи методичного об’єднання за 2022-23н.р. та основні завдання на 2023-2024 н.р.

Організаційні питання

1. Затвердження плану роботи МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2023-2024 н.р.

2. Сформулювати завдання МО вчителів суспільно-гуманітарного циклу на 2023-2024 н.р.

3. Опрацювати інструктивно-методичний матеріал МОН України щодо початку нового навчального року, рекомендації щодо викладання предметів суспільно-гуманітарного циклу у 2023-2024 н.р.(за наслідками Серпневих конференцій»

4. Про дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів. Ознайомлення з переліком програм, підручників, методичних посібників.

5. Ознайомлення з вимогами до виконання письмових робіт учнів і перевірки зошитів.

6.Правила поведінки вчителя та учнів під час повітряної тривоги.

7.Розробити циклограму учнівських конкурсів.

8.Розпочати підготовку до шкільних олімпіад,розробити завдання та розглянути методичні рекомендації щодо їх проведення

Методичні питання

1. Формування інформаційної грамотності учнів в умовах військового стану – складова забезпечення результативності освітнього процесу.

2. Адаптація учнів 5 класу до навчання у старшій школі. Проведення уроків із застосуванням інтерактивно-пізнавального навчання.

https://drive.google.com/drive/folders/1u34ts0e46KZvtO6w5S073Snh-ujGFHTV?usp=sharing

За даним посиланням можна передивитися файли з серпневих студій.

Методичні рекомендації:

 1. Ознайомитись з нормативними документами та методичними рекомендаціями щодо організації навчально-виховної роботи у 2022-2023 н.р.
 2. Ознайомитись з методичною літературою згідно проблеми  шкільного методичного об’єднання
 3. Опрацювати положення фахових та учнівських конкурсів і активно прийняти участь в них
 4. Література до опрацювання:
 5. 1.Методичні рекомендації на 2022-2023 н.р.  Лист МОН № 1/1-5966 від 01.07.2019р.
 6.       http:// osvita.ua
 7. 2. https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-vnesennya-zmin-do-navchalnih-program-z-istoriyi-ukrayini-dlya-5-9-ta-10-11-klasiv-zakladiv-zagalnoyi-serednoyi-osviti
 8. 3. www.ww2.memory.gov.ua.

Аналіз роботи  діяльності МО "Суспільні дисципліни за 2022-2023 н.р.

П.І.П

Назва

Учасники

Місця

1.

Коток Світлана Іванівна

Наявність власного блогу

Коток С.І.

+

 І місце у ІІІ Міжнародному конкурсі для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори «Українознавчі пріоритети освітнього процесу».

Коток С.І.

1 місце

Грамота МОНУ

Всеукраїнський конкурс есе «Єднанням сильні»

Коток Л.М

2 ступеня 

Грамота МОНУ, НЕНЦУ

Подяка МОНУ, НЕНЦУ

Всеукраїнський конкурс «Чому я хочу бути юристом»

Коток Ліда

І місце (ІІ етап) м. Київ

Робота приймає участь у ІІІ етапі

21-22 листопада (м. Одеса) взяла участь у  Міжнародній науково-практичній конференції «Голодомор – геноцид, як чинник руйнації традиційної культури українців» до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 рр. з виступом, який увійшов у збірник за редакцією

Станіслава Кульчицького, доктора історичних наук.

Коток С.І.

Сертифікат, науковий  збірник

Обласний етап конкурсу- фотовиставки до Дня Соборності України: «Українаце ми

 Коток Ліда, Матюк Любов

І місце 

 

Всеукраїнський етап конкурсу- фотовиставки до Дня Соборності України: «Українаце ми

Лауреати Всеукраїнського етапу, нагороджені Грамотами МОНУ;

Українського   центру національно-патріотичного виховання краєзнавства і туризму учнівської молоді

Всеукраїнського конкурсу есе патріотично-громадянської тематики «Єднанням сильніна відзнаку роковин з дня народження Т.Г. Шевченка Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України. Робота за темою «Ой чого ти почорніло зеленеє поле…»

Коток Ліда

ІІ місце – Всеукраїнський рівень

Диплом  МОНУ, НЕНЦУ

  Міжрегіональній історико-краєзнавчій конференції учнівської молоді «Історична память в умовах сучасної війни»,  30 березня 2023 року . Суми)

Коток Ліда -

Сертифікат учасника Департаменту освіти і науки Сумської ОДА

Подяка вчителю

Департаменту освіти і науки Сумської ОДА

Управлінська діяльність

Організація та проведення

"Освіта під час війни", яке проводила Державна служба якості освіти України у грудні 2022

 Педколектив, батьки, учні

Організація та проведення

Опитування "Управлінські процеси"  на платформі інформаційно-аналітичної системи «EvaluEd»

Участь в онлайн нараді за темою "Освітній процес в умовах війни: проблеми, виклики" , що організовував Державний Центр якості освіти м. Київ - квітень 2023

 

Участь у фокус-груповому інтерв'ю на тему «Загальнодержавне моніторингове дослідження якості освітнього процесу в умовах війни».- травень 2023

Педколектив, батьки, учні

01 вересня 2023 року - нагороджена Всеукраїнським об’єднанням "Країна" орденом "За збереження історії".

прийнята до Всеукраїнської спілки журналістів України

Переможець обласного конкурсу НСЖУ «Кращий громадський кореспондент – 2023» ( м. Рівне – 29 травня 2023р. ).

Коток С.І.

Грамота, кубок, подарунок

2.

Євтушина Оксана Адамівна

Обласна олімпіада Знавці Біблії

Коток Лідія М

Смик Марина

3

1.

Шмалюх Софія В

3

Омельковець Роман Олегович

1

Ковальчук Ірина

2

Самойлик Оксана

3

Ошурко Роксолана

3

Корінець Мирослава

3

Гудімова Анастасія

2

Ковальчук Анжела

2

Матюк Жанна

3

Конференція «Національно-патріотичне виховання»

участь

Вебінар «Практичні роботи з історії діяльнісний підхід»

участь

Конференція «Навчання в умовах війни ,використання інтернет -ресурсів

участь

Конкурс «Перевірка  народних прикмет»

Євтушина Вікторія

участь

Всеукраїнський конкурс «Зимові свята в традиціях нашого народу»

участь

Вебінар :Вступна кампанія 2023:особливості ,підводні камені та лайфаки для вступу до ВНЗ ,травень

Онлайн конкурс про мінну безпеку «Дивись під ного!Дивись ,куди йдеш»

участь

участь

(Школа)Створення відеороликів на різні тематики,14 жовтня День захисників і захисниць,День памяті політичних репресій.Брала активну участь у різних акціях щодо готування їжи для воїнів.

Участь

2.

Пиліпака Людмила Сергіївна

Обласна олімпіада  «Знавці БібліЇ»

Царук Олександр

2

Артюшок Анатолій

3

Шоломей Євген

3

 Корінець Лілія

3

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок»Весна

Гречан Надія

Сертифікат

Лопанчук Анастасія

Євтушина Аліна

Одарчук Домініка

Диплом ІІІ ступення

Занозовська

Галина

ІІІ

Новосилецька Соломія

ІІІ

Корінець Мирослава

ІІІ

Пиліпака Тетяна

Диплом  ІІ ступення

ІІ

Царук Павло

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок»Осінь.

Бакунець Уляна

Примак Катерина

Захарчук

Тетяна

Сертифікат

Абрамчук Катерина

Диплом ІІІ ступення

Одарчук Юлія

ІІІ

Онісковець Катерина

ІІІ

Матюк Любов

ІІІ

Бойчук Катерина

ІІІ

Корінець

Роман

ІІІ

Кичан Каріна

Диплом ІІ ступення

Царук Ірина

Пиліпака Тетяна

ІІ

Одарчук Домініка

ІІ

Фурманець Ангеліна

ІІ

Занозовська Галина

ІІ

Всеукраїнський інтернет конкурс «Україна починається з тебе»

Пиліпака Тетяна

участь

Вебінар «Дистанційне навчання синхронне та асинхронне

участь

Конференція «Пріоритети в освіті:безпека в інтернеті в умовах війни

участь

Створення відеороликів на різні тематики до Всеукраїнського дня кіборгів.до Дня Соборності України.(школа)

3.

Омельковець Людмила Іванівна

Обласна олімпіада  «Знавці БібліЇ»

Царук Аніта

3

Матюк Інна

3

Омельковець Дарина

3

Коток Евеліна

3

Царук Олена

3

Башлай Поліна

1

Строк Павло

2

Корінець Тарас

3

Самойлик Ірина

3

Корінець Тетяна

2

Матюк Сергій

2

Постайчук Влада

3

Фурманець Ангеліна

3

Коток Лілія

2

Строк Мирослава

2

Всеукраїнський молодіжний конкурс «Юридична освіта майбутнього»

Коток Лідія

1

Вебінар .Формувальне оцінювання поради для дистанційного навчання

Місячник правового виховання (школа)Відеоролик щодо прав дітей.

участь

4.

Тимощук Сергій Олександрович

Обласна олімпіада  «Знавці БібліЇ»

Омельковець Рувим

1

Голубенко Денис

3

Царук Денис

3

Царук Вікторія

2

МатюкЮлія

3

Мінін Ілля

3

Ошурко Віктор

3

Матюк Оксана

3

Коток Станіслав

1

Царук Ірина

2

Одарчук Ірина

3

Онісковець Катерина

3

Масковець Софія

3

Тимощук Вероніка

3

Вебінар «Зміни МОН:історична та громадянська освітня галузь»

участь

Онлайн-тренінг для вчителів суспільних предметів «Інтегрований курс,громадянська освіта: практичні інструменти для ефективного та цікавого навчання»

участь

Інтернет- конференція «Дистанційне та змішане навчання»

участь

Всеукраїнський інтернет конкурс «Рослини та тварини в біблійних сюжетах»

Тимощук Вероніка

участь

Відеоролик до 14 жовтня.Дня захисників та захисниць України

участь

5

Кичан Наталія Сергіївна

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок»

Євтушина Дарина

І ступеня

Масковець Оксана

ІІ ступень

Пиліпака Вероніка

І ступень

Слава Владислав

ІІ ступень

Тимощук Роман

сертифікат

Удод Вікторія

сертифікат

Царук Вікторія

ІІ ступення

Зданевич Зоряна

сертифікат

Костюк Дарина

сертифікат

Кратюк Віталій

ІІІ ступінь

Матюк Оксана

сертифікат

Омельковець Станіслав

ІІІ ступінь

Ковальчук Вероніка

І ступінь

Коток Дарина

сертифікат

Онісковець Віта

ІІ ступення

Башлай Поліна

І ступінь

Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок»весна

Бакунець Наталія

ІІ ступення

Голубенко Денис

Сертифікат

Джигадло Анастасія

ІІІ

Захарчук Катерина

сертифікат

Корінець Анастасія

ІІ

Корінець Марія

І

Коток Віталій

ІІІ

Омельковець Максим

сертифікат

Царук Олена

ІІ

Шмалюх Олександр

сертифікат

Яремчук Яна

ІІІ

Всеукраїнський інтернет конкурс «Знайомтесть динозаври»

Кича Богдан

ІІ ступення

Всеукраїнський інтернет конкурс «Світ мандрів Григорія Скоророди»

участь

Всеукраїнський конкурс до Дня Гідності та свободи

участь

ВЕбінари:НУШ ключові підходи

участь

Конференція «НУШ 2022

участь

Конференція Перші кроки вчителя в 5 класі НУШ:програми,документаці,оцінювання.

участь

Школа. Створення та випуск відеороликів до Міжнародного дня памяті жертв Голокосту»Голокост-пером на серці людства.»

Відеоролик до Дня захисниць і захисників України.

Відеоролик до 300-річчя з Дня народження Григорія Сковороди.

Відеоролик до Дня памяті політичних репресій.

Випуск тематичних стінгазет.

Підготовка радіолінійок на історичні теми.

Активна участь у готуванні та відправки продуктів на війну.

12 квітня 2023 року відбулося засідання  №3.

Тема: Формування компетентного випускника шляхом упровадження інноваційних технологій у навчально- виховному процесі.

Вчитель Тимощук Сергій Олександрович виступив з  питанням історичної компетентності на уроках і в позаурочний час.

Вчитель Кичан Наталія Сергіївна витупила з питанням проблеми і перспективи дистанційного навчання.В ході виступу колеги теж долучалися до даного питання і кожен ділився успіхами та проблемами дистанційного навчання.

Вчителі  Коток Світлана Іванівна та Євтушина Оксана Адамівна  виступити з питанням підготовки до НМТ.Розповіли про механізми подачі інформації для вивчення різних тем.Обговорили складність завданнь і способи їх подолання для випускників.

Також вчителі обговорили питання академічної доброчесності всіх учасників в навчально-виховному процесі.

Вибір підручників на наступний навчальний рік.Обговорення  та перегляд презентацій щодо змісту даних підручників.

Завдання членам МО:

Вести роботу з покращення навчальних досягнень учнів випускних класів, допомогти у підготовці до НМТ.

Використовувати в навчальному процесі нові технології навчання та активні форми формувального,тематичного оцінювання,спрямовані на розвиток свідомості учня,підвищення ефективності і якості освіти.

Всі висвітленні методичні питання прийняти та використовувати у навчально-виховному процесі.          

Засідання № 3

З Днем захисників України!

З Покровою Пресвятої Богородиці!

План роботи Шкільного методичного об'єднання вчителів суспільних дисциплін

на 2022-2023 н.р. Тинненського ліцею


План роботи Шкільного методичного об'єднання вчителів суспільних дисциплін на 2021-2022н.р. Тинненського ліцею

ЗАСІДАННЯ МО №3 

16 травня відбулося засідання  МО №3  на якому були обговорені слідуючі питання:

- про проблеми та перспективи дистанційного навчання під час воєнного стану;

- про особливості завершення 2021-2022 н.р. Нормативні документи щодо завершення 2021-2022 н.р.;

- про підготовку учнів 11-х класів до складання мультипредметного тесту 2022.

- вчителі історії прозвітували про дистанційне навчання по предметах за березень-квітень та прийняли відповідні рішення і рекомендації:

- опрацювали нормативні документи щодо завершення 2021-2022 н.р.;

ВИРІШИЛИ:

- виставити оцінки за ІІ семестр та річну відповідно до рекомендацій про завершененя 2021-2022 н.р.;

- проводити навчальну практику згідно розкладу;

-   вести підготовку учнів  11-х класів до складання тесту 2022;

 Мультипредметний тест 2022

Національний мультитест онлайн 2022

 Все для випускників

Мотиваційний лист: покрокова інструкція

Мета і завдання методичного об’єднання вчителів історії, правознавства, громадянської освіти Тинненського ліцею 

на 2021-2022н.р.

Виходячи з проблеми, над якою працюють вчителі  МО вчителів свою роботу планують спрямувати на: формування високо компетентної особистості учасників навчально-виховного процесу на основі удосконалення їх інформаційної культури та впровадження новітніх інформаційно-комунікаційних і здоров’язберігаючих технологій :

· активізація роботи МО з обдарованими дітьми;

· організувати роботу в системі Google Classroom в період онлайн навчання;

· впровадження сучасної навчальної техніки, комп’ютерних технологій в навчальному процесі;

· створення сприятливого психологічного клімату на уроці;

· виховання в учнів особистих якостей, які сприяють збереженню і зміцненню здоров’я;

· посилити патріотичне виховання учнів на уроках історії та правознавства;

· особливу увагу приділяти підготовці випускників до ДПА та ЗНО, поновити банк обдарованих, залучати дітей до участі у конкурсах, предметних олімпіадах, роботі в музеї та підготовці тематичних тижнів та інформувань присвячених видатним діячам та подіям.

Посилити роботу МО над удосконаленням нових форм і методів викладання правознавства, історії, ГО розв’язуванні тестів, акцентувати увагу вчителів на критичне мислення і застосування знань на розв’язання і аналіз логічних життєвих ситуацій, підвищення рівня громадської культури і толерантності.

План роботи методичного об`єднання на 2021-2022н. р.

1 засідання

 1. Обговорення методичних рекомендацій  викладання суспільствознавчих дисциплін  на 2021-2022 н.р.
 2.  Організувати роботу в системі Google Classroom в період онлайн навчання.
 3. Затвердження календарно-тематичних планів на 2021-2022н.р.
 4. Планування роботи з обдарованими дітьми в секціях МАН, олімпіадах, конкурсах.
 5. Планування роботи на 2021-2022н.р.
 6. Затвердження завдань для олімпіад.
 7. Затвердити календар знаменних дат. 29 вересня – День пам’яті жертв голокосту.

2 засідання

 1. Суть компетентнісного підходу до навчання учнів «Основ правознавства»
 2. День памяті жертв Голодомору.( 23 листопада).Лекторій.
 3. Залучити учнів до участі у  олімпіадах, обговорити результати.
 4. Підготовка і проведення Тижня права.(9-13 грудня).
 5. Підготовка і проведення знаменних дат. Заходи до Дня пам’яті голодомору і політичних репресій, День української армії,  пам’яті воїнів АТО, Всесвітнього дня прав людини.

3 засідання

 1. Формування в учнів життєвих компетенцій на уроках історії і правознавства.
 2. Відслідковувати результати олімпіад, конкурсів, учасників МАН.
 3. Затвердження завдань для учнів 9-х класів(в разі потреби).
 4. Обговорення виконання практичних завдань у 5-9 класах згідно оновленої програми.

4 засідання

 1. Підвищити рівень навчання і викладання правознавства в 9 класах.
 2. Організація тижня «Пам’яті», затвердження заходів.
 3. Підготовка та відзначення роковин депортації  кримсько- татарського народу.
 4. Підготовка до ДПА і ЗНО
 5. Аналіз роботи шкільного МО та планування роботи МО на наступний навчальний рік

Аналіз роботи МО "Суспільні дисципліни" за І семестр 2020-2021 н.р.

План роботи МО "Суспільні дисципліни" на 2020-2021н.р.

Історія України - візуальні обєкти, які потрібно знати на ЗНО

Завдання у форматі ЗНО історія України 7 клас 

Урок- практикум "Дисиденти - виклик системі" 11 клас

Семінар-практикум з історії 26 лютого 2020 р.

ЗНО історія України 2020

Блог вчителя історії Коток Світлани Іванівни

Блог вчителя історії Тимощука С.О.

План роботи МО "Суспільні дисципліни" на 2019-2020 н.р."

Національне виховання на уроках історії. Стенди з національного виховання. Автор : Коток С.І.

 Відео обласного семінару керівників музеїв на базі нашої школи за посиланням:
    https://drive.google.com/open?id=1sVDEggxFgI1WZou7-mcdc36hzr9FTEah

( автор відео Євтушин В.І.)

 Урок з історії України у 7 класі за темою "Україна - центр середньовічної держави східних слов'ян".  Вчитель Коток С.І.  ( автор відео Євтушин В.І.)

Районний семінар-практикум вчителів історії та зарубіжної літератури. Вистава до Дня українського козацтва та річниці створення УПА. 11 клас. Вчителі Коток С.І., Булейко С.Ю.  (автор відео Євтушин В.І.)

 Методична розробка "Кабінет всесвітньої історії в освітньому процесі" ( стенди) . Автор: Коток С.І., Тимощук С.О.

 Вони боролися за незалежну Україну 

Comments:
Only authorized users can leave comments.