Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ШМО "Мистецтво"

Дата: 6 листопада 2022 о 21:27, Оновлено 22 вересня о 15:31

План роботи вчителів МО художньо-естетичного циклу на 2024-2025 н. р.

Самоаналіз вчителів МО "Трудове навчання та мистецтво" за 2023-2024 навчальний рік

Засідання МО Мистецтво та трудове навчання на тему Компетентності та наскрізні лінії на уроках художньо естетичного циклу

План роботи вчителів МО "Мистецтво та трудове навчання" 2023-2024 н.р


 

ПЛАН РОБОТИ МО

вчителів

МИСТЕЦТВА ТА ТРУДОВОГО НАВЧАННЯ

на 2022-2023 н.р.

САМОАНАЛІЗ роботи вчителів МО "МИСТЕЦТВО ТА Т-Н" протягом 2022-2023н.р

ЧЕРВЕНЬ   (05.06.2023р.)

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання № 4 на тему 

"Підвищення рівня навчальної мотивації учня - основа формування ключових та предметних компетентностей школярів"

Мета: навчитися підвищувати рівень навчальної мотивації учнів шляхом занурення у розмаїття інноваційних форм та методів роботи та відібрати найоптимальніші новітні технології навчально – виховного процесу; активізувати процес створення ситуації успіху, сприятливих умов для повноцінної діяльності, розвитку й самореалізації кожної особистості.

Виступили:

1. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" з темою «Підвищення рівня навчальної мотивації учня – основа формування ключовиx та прeдмeтниx компeтeнтностeй школярів», де наголосила, що мотивація учня є основоположною ланкою формування компетентностей. Доведено, що мотивація є фактором підвищення навчальної успішності школярів. Мотивація є обов’язковим компонентом будь-якої діяльності, зокрема й навчальної. Від спрямованості та рівня сформованості навчальної мотивації залежить успішність навчальної діяльності. Будь-яка діяльність має перспективи стати більш ефективною та принести якісні результати за умови наявності в особистості сильних, глибоких мотивів, що підвищують активність, впливають на протидію перешкодам, наполегливість у досягненні поставленої мети. Це стосується й навчальної діяльності, яка є більш успішною за умови сформованого позитивного ставлення до навчання, пізнавального інтересу, потреби в здобутті знань, умінь і навичок. Педагогічний вплив має бути спрямований на підвищення навчальної успішності учнів, тому й на підвищення рівня позитивної мотивації до навчання.

2. Шутько Любов МихайлівнаШмалюх Людмила Миколаївна, Чернишова Ольга Іванівна - вчителі трудового навчання та технологій провели руглий стіл з теми «Корекція роботи вчителя в умовах проектно-технологічної діяльності учнів на уроках трудового навчання», де у цікавій формі розкрили зміст, структуру та основні етапів проектно-технологічної діяльності, розглянули  методику організації проектно-технологічної діяльності в процесі вивчення та окреслили  основні шляхи корекційної роботи вчителя під час використання методу проектів.   Ще раз акцентували увагу на тому, що інність проектування полягає в тому, що саме ця діяльність привчає дітей до самостійної, практичної, планової і систематичної роботи, виховує прагнення до створення нового або існуючого, але вдосконаленого виробу, формує уявлення про перспективи його застосування; розвиває морально-трудові якості, загально-цінні мотиви вибору професії і працелюбність. Організація на початку роботи під час проектно-технологічної діяльності багато в чому залежить від учителя. Функції вчителя в процесі виконання учнями творчих проектів неоднозначні, він має здійснювати: консультування, допомогу у підборі проектів; спостереження за ходом роботи учнів; надання допомоги окремим учням і стимулювання їхньої навчально-трудової діяльності; підтримку робочої обстановки в класі; нормування праці школярів: аналіз і узагальнення роботи окремих учнів; оцінку проектно-технологічної діяльності на кожному етапі. То ж вчителі трудового навчання поставили собі завдання в наступному навчальному році врахувати прогалини нинішнього року і використати всі можливі настанови щодо покращення навчання при використанні методу проектної дільності.

3. Бакунець Лариса Андріївна, вчитель образотворчого мистецтва провела цікаву рольову гру      «Методична абетка: форми і методи активізації навчального процесу на уроках образотворчого мистецтва», під час якої чітко  дала усвідомити, що школа повинна орієнтуватися на створення оптимальних умов для розвитку кожної дитини, спрямовуватися не на заучування, а на формування в учнів здібностей самостійно осмислювати навколишню дійсність. Це передбачає перебудову процесу навчання, кінцевою метою якого має стати максимальне розкриття індивідуальних можливостей та самоактуалізація особистості, при цьому існує величезна кількість форм і методів активізації навчального процесу, які учасники гри мали змогу побачити у процесі виконання цікавих ролей. Лариса Андріївна наголосила на тому, що вона, як вчитель, знаходячись в постійному творчому пошуку, намагаюсь власним прикладом спонукати учнів до творчої діяльності і розвитку здібностей, постійно працюю над підвищенням свого загального, науково - методичного та професійного рівня. Отже, у процесі своєї роботи я переконалася, що лише вдала інтеграція сучасних інформаційно - комунікаційних, педагогічних технологій інтерактивного, особистісно-орієнтованого, проектного навчання на основі постійного розвитку критичного мислення учнів дасть змогу розвивати творчі здібності, а значить, і формувати творчу особистість учня.

4. Бакунець Алла Юхимівна, вчитель мистецтва та музичного мистецтва провела опитування та обмін досвідом за допомогою методу «актуальний мікрофон» на тему «Створення ситуації успіху у школярів засобами мистецтва», де наголосила на тому, що сьогодні центральною ідеєю школи в Україні є розвиток особистості учня, а завдання педагогів – виявлення обдарованості й здібностей дитини для їх удосконалення та подальшого розвитку. Створення сприятливого середовища для розвитку здібностей обдарованих дітей, надання можливості кожному вихованцеві відчути радість досягнення успіху, усвідомити свої здібності та віру у власні сили забезпечує використання в роботі педагогічної технології успіху, в основі якої лежить особистісно-орієнтований підхід до процесу навчання та виховання. На основі всебічного вивчення феномена успіху, видатний педагог В.О.Сухомлинський висунув базисне для теорії та практики навчання положення: «Успіх у навчанні - єдине джерело внутрішніх сил дитини, які породжують енергію для подолання труднощів, бажання вчитися». Вивчення діяльності цього видатного педагога допомогло усвідомити можливості упровадження у роботу з обдарованими дітьми педагогічної технології «Створення ситуації успіху», яка націлена саме на те, як викликати у дітей почуття радощів, забезпечити успіх у навчанні і створити сприятливі умови для самовизначення та самореалізації школярів. Також навела власні приклади із практичної діяльності щодо створення ситуації успіху засобами мистецтва.

5. Члени МО у ході засідання круглого столу на тему "Панорама ідей. Складання перспективного плану роботи  методичного об’єднання вчителів мистецтва та технологій на 2023-2024 навчальний рік" обговорили всі теми, які хотіли б детальніше опрацювати в наступному навчальному році та включити до плану роботи МО у 2023-2024 н.р.

6. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" підбила підсумки роботи членів МО "Мистецтво та Т-Н" у 2022-2023 н.р.", подякувала активним учасникам за проявлену ініціативу та  участь в різноманітних конкурсах та масових заходах, на основі самоаналізу зробила огляд роботи членів МО, підсумувала всі плюси та мінуси педагогічної діяльності кожного педагога та МО загалом, ознайомила учасників з приблизним планом роботи МО на 2023-2024н.р.

КВІТЕНЬ   (12.04.2023р.)

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання № 3 на тему 

Дистанційне навчання - плюси та мінуси. Самооосвіта педагога, як умова підвищення професійної компетенції. 

Мета: стимулювати постійну самоосвіту вчителів, що сприятиме поповненню знань, формуванню умінь, навичок, компетенцій в навчальному закладі в межах організованої дидактичної системи самостійним шляхом (відвідування лекцій, тренінгів, участь у семінарах, конференціях, навчання на досвіді інших педагогів тощо).

Виступили:

1. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" з темою  "Дистанційне навчання - переваги та недоліки"  (презентація), де зазначила, що на сьогоднішній день згідно з останніми дослідженнями, в Україні батьки здебільшого вважають дистанційну форму навчання гіршою за звичайну в класі. Та, опираючись на попередній досвід та враховуючи значне просування в цьому напрямку окреслила гарні перспективи покращення викладання в такій формі. Також підвела до висновкку, що, якщо ми розробляємо освітній контент у цифровій обкладинці, то, звісно, він має бути більш динамічним і має бути побудованим за певними принципами. Ознайомила з багатььма інструментами досвідчених вчителів та інструментами, розробленими МОН та іншими інститутами, які суттєво поліпшать роботу вчителя через платформу Classroom та Google Meet. Зокрема обговорили суттєві труднощі при проведенні уроків онлайн та знайшли шляхи їх вирішення, обговорили лайфхаки вчителів, що зуміли зробити онлайн навчання цікавим та ефективним. Також голова МО ознайомила членів МО з цифровими інструментами, які полегшать та урізноманітнять роботу педагога на дистанційній формі навчання. На завершення наголосила на тому, що життя вимагає від вчителя мобільності, тому що все змінюється на ходу і ми мусимо призвичаюватися до нових умов. Не потрібно боятися експериментувати і бути готовим до нових викликів, бо вони дають можливість щось змінити на краще. І доречно процитувала Є.С.Полат: "Овіта - це та сфера людської діяльнності, яка є фундаментом або розвитку суспільства, або його деградації".

2. Шмалюх Людмила Миколаївна, вчитель трудового навчання з темою "Скрайбінг - сучасний засіб візуалізації мислення учнів" (відео, презентація), де ознайомила з цікавим засобом активізації пізнавальної діяльності учнів. Наголосила на тому, що скрайбінг– новітня технологія візуалізації складного матеріалу за допомогою графічних символів, створена британським художником Ендрю Парком для британської організації наукових знань. Скрайбінг полягає в тому, що при розкритті певної теми вчитель паралельно представляє учням ілюстрації. Під час використання скрайбінгу одержується ніби «ефект паралельного слідування», коли ми чуємо та бачимо приблизно одне й те саме, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіоряду. Та презентувала апробовані на власному досвіді деяі види цієї технології.

3. Коток Світлана Іванівна, заступник директора з навчально-методичної частини зробила детальний аналіз дистанційного навчання загалом та нашого МО зокрема, окреслила позитивні зміни та наголосила на деяких незначних недоліках і запропонувала ефективні шляхи їх вирішення. Також вкотре наголосила на сукупності етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу  під час навчання та викладання, тобто про академічну доброчесність вчителів та учнів. Наголосила на тому, що дотримання академічної доброчесності для вчителів передбачає: посилання на джерела інформації, дотримання норм законодавства про авторське право, надання достовірної інформації про власну науково-педагогічну, творчу діяльність, контроль за дотриманням академічної доброчесності, об'єктивне оцінювання результатів навчання тощо. Дотримання академічної доброчесності для учнів передбачає: самостійне виконання навчальних завдань, посилання на джерела інформації, дотримання норм законодавства про авторське право, надання достовірної інформації власної навчальної діяльності тощо. Також повідомила про те, що буде проводитися моніторинг педагогічних працівників у 2022-2023н.р. та буде складатися рейтингова таблиця, що значно мотивуватиме вчителів до прояву своїх професійних та творчих здібностей, умінь та навичок. Також Світлана Іванівна провела анкетування внутрішнього моніторингу освітнього процесу у наачальному закладі.
4. Бакунець Алла Юхимівна, вчитель мистецтва та музичного мистецтва ( презентація) та Омельковець Олег Миколайович, вчитель трудового навчання (презентація), ознайомили присутніх з практичною діяльністю в міжатестаційний період.

5. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" з темою  «Самоосвіта педагога як умова неперервної професійної оссвіти» (презентація), де  наголосила, що важливою вимогою до професійного розвитку педагога є його професійний саморозвиток. Педагог повинен прагнути до постійного вдосконалення, як особистісних якостей, так і професійних. Зазвичай рушійною силою професійної самоосвіти виступає потреба у самовдосконаленні. Зробила акцент на тому, що  наразі необхідно враховувати якісно нові вимоги до педагогічного працівника, зокрема: високого рівня теоретичної та практичної підготовки, обізнаності у психолого-педагогічних засадах організації професійної підготовки в професійно-технічному навчальному закладі, вільного володіння інформаційними технологіями навчання тощо.  Традиційні стилі й методи викладання вже застаріли, не дають змоги учням розвивати свої здібності.  Модель педагогічного працівника передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, перебувати у творчому пошуку. Труднощі найчастіше виникають через зовнішні чинники. Вони залежать від рівня компетентності педагогічного працівника, а отже – від його освітньої та моральної підготовки до педагогічної роботи, його ставлення до обраної справи та рівня професійної придатності.  

6. Бакунець Лариса Андріївна, вчитель образотворчого мистецтва зі співдоповіддю "Співпраця вчителя та учня на уроці" (презентація), де повідомила, що нові завдання сучасної школи, практичні труднощі шкільного життя, зумовлюють необхідність психологічного дослідження шляхів активізації діяльності самих школярів і формування в них внутрішньо зацікавленого ставлення до своєї навчально діяльності. Це все гарно і чітко реалізується у тісній співпраці вчителя та учня. Довела до відома педагогів, що В.Сухомлинський надавав особливого значення, саме таким професійним рисам педагога, як любов до своєї справи, висока кваліфікація, високі моральні якості та наявність творчого підходу ввчителя до навчання й виховання. Без цього, на його думку, неможливо створити розвивальне середовище, спрямоване на виховання особистості дитини. Серед професійно важливих рис педагога виокремлюють психологічну адаптивність, гнучкість, високий рівень емпатії, рефлесії, соціальної перцепції, "соціального інтелекту". Наголосила на значенні мотивааці навчання та інших методах та технологіях активізації пізнавальної діяльності у дітей.

7. Чернишова Ольга Іванівна, вчитель трудового навчання зі співдоповіддю "Самоосвітня компетентність вчителя", де акцентувала увагу педагогів на тому, що самоосвіта педагога - це подвійна форма вдосконалення професійної компетентності, що полягає в засвоєнні, оновленні, поширенні й поглибленні знань, узагальненні досвіду шляхом цілеспрямованої, системної самостійної роботи, спрямованої на саморозвиток та самовдосконалення особистості, задоволення власних інтересів і об'єктивних потреб навчального закладу. Згідно із Законом України "Про освіту" педагогічні та науково-педагогічні працівники зобов'язані постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. На сьогодні виникла необхідність у більш глибокому вивченні діяльності педагога з метою визначення рівня його професійної підготовки, компетентності, об'єктивної оцінки його праці. Сьогодні педагоги повинні розуміти, що бути гарним професіоналом означає бути в постійному пошукку зростанні, розвитку. Праця педагога відрізняється високою мобільністю, надзвичайною складністю, вимагає від нього глибоких і різнобічних наукових професійних знань, умінь, навичок, що становлять основу професійної компетентності. Підвищення професійно компетентності педагога - запорука успішного реформування системи освіти в цілому.

ГРУДЕНЬ    (30.12.2023)

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання № 2 на тему 

Розвиток професійної компетентності педагога в умовах
реалізації концепції «Нова українська школа».

Мета: розвиток та удосконалення інформаційно-комунікаційної компетентності,
поглиблення та розширення знань, практичних умінь та навичок, набуття
професійного досвіду, загальної педагогічної підготовки як основи професійної
компетентності педагогічних працівників, фахових знань і вмінь, необхідних для
реалізації сучасного змісту загальної освіти.

Виступили:

1. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" з темою "Особистісно-професійна компетентність педагога в рамках реалізації концепції «Нова українська школа", де зазначила, що актуальність нашого часу «школа ХХІ століття», коли знання стають основним стратегічним ресурсом, особливого значення набуває здатність людини функціонувати в глобалізованому, інформаційно насиченому
суспільстві, учитись впродовж усього життя. Завдання освіти-формування компетентнісно розвиненої учнівської особистості з критичним мисленням, здатної до самоосвіти, само оцінювання та орієнтації в сучасному інформаційно-комунікативному середовищі.
Формування здійснюється засобами технологічного інструментарію (Інтернет-ресурсів, он-лайнових освітніх середовищ, інформаційно- комунікативних технологій, програмних педагогічних засобів навчального призначення), що сприяють розвитку універсальних компетенцій (прогностичних, візуалізацій них, риторичних, мотиваційних, когнітивних, проектувальних).
Урок супроводжується мультимедійною презентацією з демонстрацією фотографій, репродукцій картин, текстів, схем, завдань, фрагментів кінофільмів тощо. За допомогою педагогічних програмних засобів забезпечується миттєвий зворотній зв’язок під час навчальної діяльності. Тому необхідно, у новій українській школі, навчити вчителя навчати дітей використовуючи інформаційно-комунікаційні технології, самому орієнтуватися у мультимедійному просторі. Проблема лежить у тому, що потрібно підвищувати рівень інформаційної компетентності педагога.

2. Шутько Любов Михайлівна вчитель трудового навчання із співдоповіддю на тему  "Професійна компетентність учителя Нової української школи: формування, розвиток та удосконалення". Вона наголосила на тому, що праця вчителя важка і надзвичайно відповідальна. Сухомлинський В. О.  писав:  «Праці  вчителя  ні  з   чим   не можна ні порівняти, ні зіставити. Ткач уже через годину бачить плоди своєї роботи. Сталевар через кілька годин радіє з вогненого потоку металу. Хлібороб, сіяч через кілька місяців милується колосками і жменею зерна, вирощеного в полі… А вчителеві треба працювати роки, щоб побачити предмет свого творіння, буває минають десятиріччя, і ледве-ледве починає позначатися те, що ти замислив… Учитель забовязаний перед суспільством, перед батьками – працювати тільки правильно, тільки добре…».

Саме компетентнісний підхід розглядається як один із важливих концептуальних принципів, який визначає сучасну методологію оновлення змісту освіти. Адже одним із завдань, яке сьогодні стоїть перед вищою педагогічною школою, є формування високопрофесійного компетентного педагога,   який   володіє  міцними  знаннями  й  уміннями  і здатний до постійного професійного розвитку. 
Професійна компетентність – це якість особистості, яка дає змогу фахівцеві максимально ефективно    здійснювати    свою   діяльність, а також сприяє його саморозвитку і самовдосконаленню. Також це особистісні можливості, які дозволяють самостійно і ефективно реалізувати цілі педагогічного процесу. Для цього потрібно знати педагогічну теорію, уміти застосовувати її в практичній діяльності. 

3. Членами МО було проведено цікавий та пізнавальний марафон на тему «Лайфхаки для вчителів Нової української школи", де педагогами були представлені коротенькі майстер-класи з лайфхаками, які можна використовувати на уроках НУШ. Зокрема це і використання вистав і досягнення певних рекордів у цікавій формі. Була запропонована допомога всім учасникам освітнього процесу організувати продуктивну роботу під час дистанційного навчання з використанням наднових та популярних інтернет ресурсів, новітніх методик, цифрових технологій та креативного бачення, зокрема настанови як навчитися створювати та використовувати онлайн-ігри для закріплення знань учнів  на уроці і під час виконання домашніх завдань, педагоги опанували цікаві техніки, методики, вправи, які підвищують не тільки ефективність взаємодії з дитиною, а і власне самопочуття та продуктивність вчителя. Була піднята цікава тема комунікації з батьками у Новій українській школі. Будь-якому вчителеві важливо знати основи конфліктології, бути не тільки ментором для учнів, але й талановитим менеджером,  психологом. В цікавій формі учасники змогли проаналізувати основні алгоритми розв’язання сучасних проблем комунікації класного керівника з учнями та батьками тощо.

4. Бакунець Лариса Андріївна, вчитель образотворчого мистецтва провела цікавий Аукціон
методичних ідей
"Інтерактивні прийоми роботи на уроках: активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках засобами інноваційних технології", де вчителі МО презентували свої кращі ідеї інтерактивних прийомів роботи на уроках, інноваційних технологій, які вже використовували протягом І-го семестру і які себе зарекомендували як такі, що сприяють більш ефективному засвоєнню знань, адже ми 
 живемо у третьому тисячолітті, у час комп'ютеризації та інтенсивного розвитку всіх галузей науки та виробництва, і глибоко усвідомлюємо незворотність демократичних змін, що відбуваються у суспільстві і освіті зокрема. Тому ми не повинні забувати про те, що сучасні діти не такі, якими були ми, отже, вони потребують від сучасного навчання чогось нового. Те, що було гарним учора, не є актуальним сьогодні. Тому формування пізнавального інтересу - необхідна умова шкільного навчання. З метою активізації пізнавальної діяльності, педагоги МО на кожному уроці застосовують елементи інтерактивних технологій, творчі проблемні завдання.  Це і вже відомі інтерактивні технології такі як "Мікрофон", "Мозковий штурм", робота в парах, групах тощо, так і нові маловідомі - "Запитай в того, хто знає", "Обмін партнерами", "Учитель та учень" тощо.

5. Чернишова Ольга Іванівна вчитель трудового навчання провела майстер-клас  «Ранкові
зустрічі»
, де ще раз нагадала, що ранкова зустріч – це запланована, структурована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності, нагадала про ч
отири основні компоненти ранкової зустрічі: вітання, групове заняття, обмін інформацією, щоденні новини та запропонувала різні варіанти ранкових зустрічей, де представила цілий збірник ранкових зустрічей з дітьми: різні віршовані привітання, ігри, театралізоване читання віршів, психогімнастика, цікаві вправи тощо.

6. Омельковець Олег Миколайович вчитель трудового навчання представив Банк ідей "Розробка та виготовлення дидактичного матеріалу НУШ", де поділився досвідом самотужки розроблених матеріалів для використання на уроках НУШ. Був широко представлений дидактичний матеріал для додаткових робіт на уроках мистецтва та трудового навчання. Можна використовувати як роздатковий матеріал на уроках узагальнення. Представлені різні номінації використання матеріалу на різних етапах уроку та різних видів робіт на уроках.

7. Бакунець Алла Юхимівна, вчитель музичного мистецтва та голова МО підвела підсумок роботи протягом І семестру у формі круглого столу на тему Обмін досвідом «НУШ.
Перші сходинки разом з учнями 5 класів. Оцінювання в НУШ»
, де зробила детальний аналіз перших кроків педагогів у роботі з НУШівцями, окреслила певні досягнення та недоліки роботи в системі Нової українсько школи. Разом намітили нові завдання реалізації найсуттєвіших аспектів НУШ в ІІ семестрі. Ще раз поговорили про види оцінювання,  про різницю міжж формувальним та підсумковим оцінюванням навчальних досягнень учнів. Розібрали що підлягає оцінюванню, як часто необхідно оцінювати, які види оцінювання слід здійснювати і як правильно проводити тематичне та семестрове оцінювання, враховуючи академічну автономію закладу освіти, яка передбачає організацію внутрішньої системи забезпечення якості освіти та системи оцінювання.

8. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО, виступила із темою "Академічна доброчесність. Форми її порушення", де наголосила ще раз що означає це поняття, чому навкруги акцентується увага на цьому явищі. Ще раз розповіла що таке академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, обман, необ''єктивне оцінювання тощо. І розповіла про різні форми порушення академічної доброчесності: списування інформаціїї із чужої або своєї праці, використання недозволених матеріалів, методів під час навчального процесу, попереднє несанкціоноване використання результатів та будь-які види свідомого обману.

9. Різне.  Охарактеризували участь педагогів в різних конкурсах, привітали зі здобуттям призових місць. Так членами МО було прийнято участь в наступних конкурсах:  

"Оксамитовий рай " "Як Фенікс з попелу воскресне Україна " Шмалюх Людмила Миколаївна, вчитель трудового навчання

                                                                                                                                                                               Конкурс "Новорічна композиція", композиція "В очікуванні дива" - Шмалюх Людмила Миколаївна, вчитель трудового навчання

Новорічно-різдвяна виставка "Новорічна композиція" Новорічно-різдвяна композиція  "Ангел" - Бакунець Лариса Андріївна - вчитель образотворчого мистецтва

                                                                                                                                                                              Конкурс колядок та щедрівок "ВИФЛЕЄМСЬКА ЗІРКА" - Бакунець Алла Юхимівна - вчитель музичного мистецтва.

https://drive.google.com/file/d/1XmFL8prmHB16q-ZFj6GdRDhyZ7wsoWVC/view?usp=share_link

1 місце у фольклорно–етнографічному фестивалі «Від Різдва до Водохреща» в номінації «Декоративно-прикладне мистецтво» категорія: Вишивка хрестиком  «Різдв'яний вінок». Конкурс проводив Київський університет ім. Бориса Грінченка. - Шутько Любов Михайлівна, вчитель трудового навчання

Президент Тинненського ліцею Ліда Коток оголосила конкурс на кращий Герб навчального закладу. Конкурс тривав протягом зимових канікул, в якому прийняли участь учні, батьки та вчителі. Сьогодні, в честь 105 річниці прийняття тризуба Великим і Малим державним Гербом УНР, - журі підбило підсумки та визначило кращий герб Тинненського ліцею, автором якого є вчитель мистецтва – Бакунець Ларса Андріївна.


ВЕРЕСЕНЬ

(01.09.22)

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання № 1 на тему 

Теоретико-методичні орієнтири навчання учнів закладів загальної середньої освіти в контексті нових державнихосвітніх стандартів.

Виступили:

1. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО "Мистецтво та Т-Н" з темою "За матеріалами "Серпневих студій" мистецька галузь", де ознайомила присутніх з типовими програмами, на основі яких буде здійснюватись опанування мистецтва учнями. Також ознайомила з наявними модельними програмами різних авторів. Розповіла по моделі реалізації інтегрованого курсу "Мистецтво". Акцентувала увагу на тому, що провідними видами діяльності відповідно до змістових ліній і надалі лишається художньо-творча діяльність, сприймання та інтерпритація мистецтва, а також комуніація через мистецтво. Також ознайомила із варіантами організації освітнього процесу, нововведеннями при веденні класного журналу тощо. Наголосила на тому, що одним із провідних принципів реформи нової української школи визначено дитиноцентризм, тобто освітній процес необхідно формувати з максимальною орієнтаією на дитину, опираючись на принцип наступності з вивченням попереднього досвіду шляхом діагностування. Також військовий стан зумовив необхідність перегляду вивчення мистецького контенту, тому Міністерство освіти і науки України закликає вилучити з використання в освітньому просторі усіх творів російських, а також білоруських ммитців.

2. Шмалюх Людмила Миколаївна, вчитель трудового навчання з темою "За матеріалами "Серпневих студій", технологічна галузь", де ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями своїх предметів, що на основі Державного стандарту та Типової освітньої програми розроблено чотири модельні навчальні програми для базового навчального предмета «Технології. 5-6 класи», які мають гриф Міністерства освіти і науки та розміщені на сайті. Наголосила на тому, що відповідно до мети технологічної освітньої галузі, метою навчального предмету технології, є розкриття та розвиток творчого потенціалу особистості учня, здатності застосовувати знання на практиці, розв'язувати практичні завдання в побуті через практичне засвоєння основ дизайну, технологій та декоративно-ужиткового мистецтва. Формування ключових компетентностей здійснюється через компетентнісний потенціал освітньої галузі засобом проєктної технології, яка дозволяє вчителю моделювати різноманітні навчальні ситуації, створювати  навчальне середовище для учнів, у якому розвивати всі наскрізні уміння, притаманні ключовим компетентностям тощо. Також акцентувала увагу на тому, що Державним стандартом передбачено, що учні мають опанувати базові знання технологічної освітньої галузі за певними напрямами. Ознайомила з вимогами до обов’язкових результатів навчання учнів у технологічній освітній галузі, зазначила, що  у центрі змодельованого освітнього середовища має бути учень тощо.

3. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО з темою "Формувальне оцінювання в умовах реалізації Нової української школи", де детально дала зрозуміти з чим ми маємо справу, що завдання НУШ не просто дати знання, а сформувати компетентності, підготувати учнів до життя. Тобто учні опановують навчання через практику і вчаться того, що знадобиться в житті. Наголосила на тому, що формувальне оцінювання має на меті підвищити якість навчання, відстежити особистісний розвиток кожного учнящодо опанування ними предметних та ключових компетентностей, підвищити навчальну мотивацію учнів, їх самостійність тощо. Ознайомила вчителів з веденням щоденника спостережень, опрацювали використання мотиваційних та самооцінювальних карток, ознайомила з різними технологіями - ІКТ, парно-групові технології, технології особисто зорієнтованого навчання, авторські технології відомих майстрів педагогічної праці, технології рівневої диференціації та інші.

4. Бакунець Алла Юхимівна, голова МО з темою "Методичні рекомендації щодо організації та проведення дистанційного навчання та структури уроку", де наголосила на необхідності правильно мотивувати учнів та формувати навчальні навички в умовах дистанційного навчання. Дотримання дисципліни і відсутність відволікання на зайві справи,  впродовж часу, відведеного на активну роботу, дозволяє отримати відчутний результат незалежно від настрою чи натхнення до навчання. Акцентувала увагу на тому, що труднощі є невід’ємною частиною навчального процесу, тому важливо наголосити на конструктивному ставленні до помилок та провалів, які неодмінно трапляються з кожним та  запропонувала кілька стратегій виходу з найбільш болючих ситуацій. Також зосеедила увагу на тому, що не можна недооцінювати важливості дотримання принципів академічної доброчесності, самостійного виконання навчальних завдань, а також завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання. Варто наголосити на тому, що метою та результатом виконання завдань є не стільки оцінки, скільки набуття компетентностей. Також акцентувала увагу на тому, що кожен педагог має власні підходи, методики, надає перевагу різним цифровим інструментам. Тому дуже важливо узгодити базові засади взаємодії, для того щоб не перевантажувати учнів надмірною кількістю платформ та засобів навчання. Наголосила на правильній організації та реалізації такого обов’язкового етапу навчального процесу як надання та отримання зворотного зв’язку, особливостях оцінювання та контролю, обговоили  структуру уроку під час дистанційного навчання та навчання дітей з особливими освітніми потребами тощо.

5. Члени МО "Мистецтво та Т-Н". Обговорили та затвердили план роботи МО на 2022-2023 н.р.

                                                                         2021-2022 н.р.

                                                                             ТРАВЕНЬ

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання на тему  Підсумки навчально-виховного процесу за 2021-2022 н.р. Рекомендації і
пропозиції щодо планування роботи МО на новий навчальний рік.

Виступили:

1. Голова МО Бакунець Алла Юхимівна  підвела підсумок роботи МО протягом 2022-2023н.р. роботу МО можна вважати задовільною. Попри те, що два вчителі були звільнені через відсутність вакцинації і не могли показати результат своєї педагогічної діяльності та неможливість приймати участь в масових заходах та конкурсах, олімпіадах іншими вчителями, МО сьогодні, на жаль, показало не дуже високий результат у плані кількості призових місць та показали непоганий результат своєї діяльності під час дистанційного навчання, незважаючи на цілу низку труднощів. До таких труднощів слід віднести неможливість  працювати індивідуально з кожним учнем під час практичної діяльності, неможливість проведення якісної вокальної роботи та ін., не досить гарна можливість використання демонстрації виконання виробу тощо. Незважаючи на вищезгадані проблеми, педагоги поставили перед собою високі цілі та завдання на наступний навчальний рік. Особливу подяку Бакунець А.Ю. висловила вчителю трудового навчання Чернишовій О.І. за участь в ярмарку педідей та Бакунець Л.А. і Шмалюх Л.М. за активну участь у проведенні практичних семінарів, зокрема майстер-класів.

2. В створеній студії «Педагогічні відкриття» традиційно заслухали творчі звіти вчителів за проблемними темами над якими працювали протягом навчального року. Аналіз роботи над проблемним питанням у кожного вчителя за рік  був досить глибоким і всебічним, містив статистику, порівняльний аспект, що дало можливість встановити динаміку і темп розвитку, можливість вибору окремого елементу науковометодичної проблеми для більш детального опрацювання. Аналіз розділили на етапи, кожен з яких має свій зміст та завершену групу заходів, спрямованих на вирішення визначених завдань. Аналітичний, від якого залежить реальність, об’єктивність, обгрунтованість для вивчення та впровадження. Він поглиблює прорахунки, недоліки в роботі над проблемною темою. На наступному етапі   визначили мету та завдання реалізації проблеми і підкріпили конкретними результатами впровадження шляхів реалізації проблемної теми протягом року. Наступним етапом є прилучення науки до практики, тобто вивчення передового педагогічного досвіду, що є першим кроком щодо втілення наукової ідеї в практичну діяльність. Наступний етап - проведення моніторингових досліджень щодо результативності трансформації педагогічної ідеї в практичну діяльність,  визначення його реальних характеристик, перспективності, результативності. Узагальнюючий етап - підведення підсумків роботи над проблемою.

3. Використання колективної роботи членів МО "Панорама ідей. Рекомендації та пропозиції
щодо планування роботи МО на 2021-2022н.р.", дало змогу заслухати потреби, проблеми та побажання вчителів щодо планування роботи на наступний навчальний рік та окреслити наступні завдання: 

• підвищувати науково-педагогічний та загальнокультурний рівень вчителів,

їх педагогічну майстерність;
• формувати у педагогів готовність до творчості, самоосвіти та саморозвитку;

• підняття загальної освіченості учнів: набуття ними базових знань,
необхідних для повноцінної інтеграції в суспільство на різних рівнях;
• розвиток комунікативних здібностей учнів, їхнього самостійного і
критичного мислення, культури полеміки, вміння аргументовано доводити
власну думку, 
оперувати й управляти інформацією, активно діяти, швидко приймати рішення, застосовувати здобуті знання на практиці, навчатись упродовж життя;
• створення умов для розвитку й самореалізації учнів, розвитку їх творчого
потенціалу шляхом використання різних форм, методів організації
навчальної діяльності, застосування під час навчально-виховного процесу
засобів сучасних інноваційних технологій;
• формування життєвих умінь і навичок, що ініціюють особистісне
зростання та індивідуальний розвиток, громадянської позиції, засвоєння
ними принципів і норм здорового способу життя посилення мотивації
збереження власного здоров’я.

4.  Голова МО Бакунець Алла Юхимівна зачитала проект перспективного плану роботи шкільного методоб’єднання на 2022-2023 н. р., з урахуванням проблем та пропозицій членів МО.

КВІТЕНЬ

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання на тему  " Проблеми та перспективи дистанційного навчання"

Виступили:

1.1.  Голова МО Бакунець Алла Юхимівна виступила з доповіддю на тему "Проблеми і перспективи організації дистанційного навчання в новій українській школі", де ще раз детально розглянули, що дистанційне навчання – це, насамперед навчання. Тому процес організації і теорії навчання нікуди не діваються, просто з’являється інший спосіб зв’язку. Тобто, в дистанційному навчанні дитина має пройти шлях від сприйняття інформації до її розуміння, запам’ятовування, можливо, відтворення, використання на різних рівнях, навіть до створення чогось нового самостійно за методичної підтримки вчителів.                                                                                                                                 Вияснили, що відноситься до плюсів даного виду навчання, це те, що кожен  учень може навчатися в зручний для себе час та в індивідуальному темпі, незалежно від місця проживання/перебування, якісний матеріал (багата інформація з різних джерел, медіа-файли, коментарі вчителя, посилання на статті тощо), індивідуальний підхід до кожного учня з урахуванням його здібностей та потреб, оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями, вивільнення часу для занять улюбленими справами, можливість постійного моніторингу успішності навчання дитини тощо.

Та, на жаль, така форма навчання включає в себе і цілий ряд недоліків, це і технічне забезпечення. Смартфони є практично у всіх, а осособисті комп’ютери та планшети – не в кожного. А через смартфони систематично виконувати завдання не зручно, також простежується інколи низька якість інтернет-зв’язку. Проблемою дистанційного навчання є також санітарні норми, які диктують часові обмеження знаходження дітей біля моніторів. Кожен вчитель може вільно обирати інструменти для дистанційного навчання. То ж принцип єдності дещо прорушується, бо технічно забезпечити доступ до всіх ресурсів не завжди вдається.

Також не менш важливою проблемою є психоемоційний та фізичний стан. В умовах дистанційного навчання порушується звичний ритм дня. Діти не можуть вийти на прогулянку, поспілкуватися з однолітками, а це все негативно впливає на їх самопочуття.

То ж дистанційне навчання є непоганим варіантом, якщо не враховувати деякі незначні проблеми, але воно ніколи повністю не замінить класичну форму навчання і дасть позитивні результати, якщо буде посильним для всіх учасників освітнього процесу.

1.2. Виступила голова МО Бакунець Алла Юхимівна з темою "Про особливості завершення ІІ семестру та навчального року", де наголосила, що МОН надало рекомендації щодо завершення навчального року, Міністерством освіти і науки надані методичні рекомендації щодо окремих питань завершення поточного навчального року в умовах воєнного часу.

У межах академічної автономії, відповідно до частин третьої та четвертої статті 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» питання організації освітнього процесу, виконання освітньої програми, навчального плану є внутрішнім питанням кожного закладу загальної середньої освіти, його педагогічної ради та завданням педагогічних працівників.

З огляду на зазначене Міністерство освіти і науки рекомендує закладам загальної середньої освіти:

  • завершити 2021/2022 навчальний рік, самостійно визначивши день закінчення освітнього процесу шляхом внесення, за необхідності, відповідних змін до структури навчального року, визначеної закладом;
  • забезпечити виконання освітніх програм, навчальних програм та навчального плану за рахунок ущільнення навчального матеріалу, організації самостійної навчальної діяльності учнів, додаткових консультацій з використанням технологій дистанційного навчання тощо та внести відповідні зміни до календарно-тематичного планування з предметів інваріантної та варіативної складової навчального плану закладу освіти для забезпечення якісного виконання програм без урахування показників з кількості днів;
  • звернути увагу на необхідність психологічної підтримки дітей, у тому числі після завершення навчального року. Відповідні матеріали розміщено на сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти за посиланнями:

1. Інформаційні матеріали «Психологічна турбота про дітей під час військових дій;

2. Всеукраїнський розклад (психологічні хвилинки) тощо. 

Крім цього надані методичні рекомендаці щодо семестрового та річного оцінювання, а саме  під час оцінювання за 2 семестр рекомендовано зараховувати всі оцінки, які отримав/-ла учень / учениця незалежно від місця навчання. Що робити  у разі відсутності результатів оцінювання з об’єктивних причин, у тому числі в разі відсутності в учнів можливості долучитися до навчання; у разі проведення понад 50% уроків із предмета в дистанційному форматі. Як правильно здійснювати річне оцінювання та оцінювання тимчасово переміщених учнів, в результаті відсутності результатів підсумового оцінювання тощо.

1.3. Також виступила голова МО з питанням "Підготовка учнів до складання мультипредметного мультимедійного теста 2022, де в загальних рисах розпоіла про те, що створено платформу для безкоштовної підготовки випускників до національного мультипредметного тесту (НМТ), який цього року замінить зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), про її контент, можливості та особливості реєстрації тощо.

2. Шмалюх Людмила Миколаївна виступила із співдоповіддю на тему "Дистанційне навчання: сучасний формат освіти, який має лишитися", під час якої наголосила на тому, що перехід на дистанційне навчання, зумовлений пандемією та військовим станом, став неочікуваним та доволі серйозним випробуванням для всіх учасників освітнього процесу – освітян, вчителів, учнів та їхніх батьків. Після тимчасової розгубленості всім довелось прийняти цей виклик та швидко адаптуватись до нових реалій, але питання розвитку дистанційної освіти набуло неабиякої актуальності. І хоча дистанційне навчання не є заміною очного та ніколи не планувалось на довгострокову перспективу, воно може стати ефективним інструментом не тільки під час карантину.

3. Бакунець Лариса Андріївна у своїй співдоповіді на тему "Дистанційне навчання у закладах вищої освіти: ризики та перспективи розвитку" наголосила на тому, що ми маємо організувати безпечні умови праці для себе і навчання учнів, не перевантажуючи різного роду інформацією, короткого формулювання та стислого аргументування своєї позиції під час навчального процесу, особливо у чатах та відеоконференціях.

4. Чернишова Ольга Іванівна коротко охарактеризувала проведення власних уроків з трудового навчання у форматі дистанційного навчання, окреслила труднощі виконання практичних робіт з учнями на відстані та неможливість виконувати запланований об"єм робіт через відсутність у дітей певних засобів для виконання практичної діяльності.

5. Голова МО Бакунець Алла Юхимівна провела цікавий тренінг для вчителів на тему "Мистецтво самореалізації (Скарби глибин людського серця)", де однією з цілей тренінгу було вдосконалення педагогічної майстерності вчителів з використання різних форм та методів з розвитку здоров’язбережувальних компетенцій учнів в умовах дистанційного навчання та формування навички співробітництва, толерантного поводження одне з одним.

6. Голова МО Бакунець Алла Юхимівна підвела підсумок засідання, де наголосила про те, що організація якісного навчально-виховного процесу «на відстані» з використанням новітніх інформаційно-комунікаційних засобів та відкритим доступом до освітніх ресурсів потребує нового підходу. Така форма навчання має швидко адаптуватися до вимог інформаційного суспільства та має впроваджуватися за рахунок компетентності кожного педагога. У поєднанні з традиційними формами, дистанційна освіта у закладі освіти має надати широкий спектр освітніх послуг для учнів, орієнтованих на набуття необхідних навичок та вмінь, відповідно до вимог суспільства. Відносно реалізації дистанційного навчання членами МО, можна відмітити, що робота проводиться з оцінкою "добре" . Педагоги роблять все, що в їх силах. Уроки наповнені практичними, самостійними, тестами для перевірки знань, є презентації, відео, проводяться онлайн лекції, до будь-кого можна звернутись онлайн і отримаємо відповідь. Карантин та військовий стан це вимушений захід. Наразі можна займатись усіма справами, не виходячи з дому. Навчальні чи художні книжки доступні онлайн, тренування можна провести по відеозв’язку, роботу можна отримати на пошту. В епоху інтернету немає нічого неможливого чи недосяжного!

ЗображенняЗображенняЗображення

Грудень

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання на тему «Реалізація пріоритетних напрямків навчання та виховання в контексті роботи над ІІ етапом проблемної теми школи «Впровадження предметних компетенцій в навчально-виховний процес. Виховання патріотизму, національної гідності шляхом використання краєзнавчого аспекту»

Виступили:

1.  Голова МО Бакунець Алла Юхимівна виступила з доповіддю на тему "Компетентний вчитель - запорука компетентісного підходу до сучасного освітнього процесу", де наголосила на тому, що модель сучасного вчителя передбачає готовність до застосування нових освітянських ідей, здатність постійно навчатися, бути у постійному творчому пошуку. Ці якості не видаються додатком до диплома про педагогічну освіту, а формуються у щоденній учительській праці та запропонувала увазі членів МО певну формулу компетентності. Також наголосила, що варто вважати професійно компетентною людину, яка має такі якості, як ініціатива, співробітництво, здатність до роботи в групі, комунікативні здібності, уміння вчитися, оцінювати, логічно мислити, відбирати і використовувати інформацію тощо.

2. Було проведено круглий стіл на тему "Впровадження предметних компетенцій в навчально-виховний процес", де з'ясували, що саме набуття життєво важливих компетентностей може дати людині можливості орієнтуватись у сучасному суспільстві, сприяє формуванню в особистості здатності швидко реагувати на запити часу.

3. Створено творчу лабораторію "Використання народної творчості на уроках трудового навчання, образотворчого мистецтва, мистецтва та музичного мистецтва"

4. Голова МО Бакунець Алла Юхимівна провела інтерактивну ділову гру-тренінг для педагогів “Професійна компетентність педагога” за проблемною темою «Вироблення орієнтирів ціннісного ставлення учнів до мистецтва, мистецьких цінностей нашого краю та любові до праці на сучасному уроці через впровадження компетентісно-зорієнтованого навчання та виховання». У процесі гри педагоги поглибили знання про професійну компетентність педагога, узагальнили свої знання з проблеми використання сучасних інноваційних технологій в організацію освітньо-виховного процесу на уроках мистецтва та Т-Н; навчилися вправлятися в умінні аналізувати проблему і доходити спільної думки; розвивати творчу активність, нестандартність мислення тощо. Також побували на місці учнів і побачили всі негативні та позитивні якості вчителя зі сторони, склали власний педагогічний портрет, побачили свої сильні сторони як компетентного педагога і зрозуміли над чим потрібно ще попрацювати.

4. Голова МО та члени МО виступили з доповіддю та співдоповідями на тему "Перспективи та недоліки дистанційного навчання", де детально розглянули найбільш болючу проблематику з даного питання на основі власного досвіду, визнали власні помилки дистанційної роботи з дітьми, намітили план усунення даних недоліків, обмінялися перспективним досвідом ефективної роботи через платформу Google Classroom та Meet.

ВЕРЕСЕНЬ

Засідання МО предметів художньо-естетичного циклу та трудового навчання на тему: "Організаційно-методичні аспекти рботи МО на 2021-2022 н.р."

Виступили:

1. Голова МО Бакунець Алла Юхимівна, яка зробила детальний аналіз навчально-виховної роботи педагогами дисциплін художньо-естетичного циклу та трудового навчання. Подякувала вчителям за гарну роботу та зазначила над якими недоліками ще слід попрацювати. Намітили завдання на птчний навчальний рік.

2. Голова МО зачитала план роботи МО на 2021-2022 н.р. Було вислухано побажання та зауваження членів МО, підкориговано та статочно затверджено план роботи МО на 2021-2022 н.р.

3. Шутько Любов Миайлівна, вч. трудового навчання та голова МО донесли до відома педагогів нововведення в навчальний прцес, обумовлених в методичних рекомендаціях на 2021-2022 н.р.

4. Членами МО було обговрено наявність необхідного програмно-методичного забезпечення предметів мистецтва та трудового навчання, шляхи ефективності використання мультимедійних засобів навчання та затверджено попредметне календарно-тематичне планування з музичного та ообразотворчого навчання, мистецтва та трудовогоо навчання.

5. Голова МО наголосила на дцільності організації підготовки учнів до шкільних олімпіад та закріпленні вчителів, відповідальних за процес підготовки та поетапного їх проведення.

6. Члени МО та голова МО обговорили та затвердили план проведення шкільних предметних тижнів та конкурсів вчителями кафедри.

7. Бакунець Лариса Андріївна, вч. образтворчого мистецтва та Шутько Людмила Миколаївна, вч. трудового навчання ознайомили з проектом охоплення учнів різними видами позаурочної діяльності та затвердили план організації гуткової роботи.

План роботи МО "МИСТЕЦТВО та Т-Н" на 2021-2022 н.р.

План проведення заходів членами МО на 2021-2022 н.р.

АНАЛІЗ МО "МИСТЕЦТВО ТА Т-Н" (2017-2021 н.р.)

Аналіз МО "Мистецтво" за І семестр 2020-2021 н.р.

Проблемна тема МО вчителів художньо-естетичного циклу та трудового навчання:

« Вироблення орієнтирів ціннісного ставлення учнів до мистецтва, мистецьких цінностей нашого краю та любові до праці на сучасному уроці через впровадження компетентісно-зорієнтованого навчання та виховання»

2020-2021 н.р.

Аналіз роботи методичного обєднання

за 2019-2020 н.р.

Кафедра вчителів мистецтва та технологій нараховувала 7 педагогів з них 3 вчителі мистецтва та 4 вчителі трудового навчання. 3 вчителі мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 – першу та 2 другу кваліфікаційну категорію. Вчителі цілком відповідають своїм категоріям. Члени МО працювали над реалізацією методичної проблеми: «Вироблення орієнтирів ціннісного ставлення учнів до мистецтва, мистецьких цінностей нашого краю та любові до праці через впровадження компетентісно-зорієнтованого навчання та виховання».

Планування роботи було складено шляхом діагностування з врахуванням інтересів та запитів вчителів. Було намічено наступні завдання:

  • продовжити підвищення рівня викладання з використанням освітніх технологій, які сприятимуть розвитку компетентності та творчої активності вчителів кафедри.
  • використання новітніх педагогічних технологій як передумови підвищення якості навчально-виховного процесу.
  • подальше активне формування педагогічних компетентностей вчителів.
  • активна робота з обдарованими дітьми.
  • вивчення педагогічного досвіду вчителів кафедри та вчителів міжшкільного об’єднання вчителів мистецтва Немовицької ОТГ.

          Протягом навчального року робота МО була спрямована на реалізацію основних Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» зі змінами та доповненнями, «Національної стратегії розвитку освіти в України на період до 2021 року», Державного стандарту початкової загальної освіти, Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, навчальних програм з предметів та нормативно-правових документів.

         Кожен член МО вчителів мистецтва та ТН працював над реалізацією самоосвітньої проблеми. Також протягом року педагоги працювали в напрямку розвитку особистості, розвитку здібностей, над створенням умов для самовираження дітей в різних видах діяльності, які сприяють естетичному розвитку та навичкам трудової діяльності.  Вчителями МО були проведені показові уроки, цікаві позакласні заходи, зокрема було проведено Андріївські вечорниці паралеллю 10-х класів «Дай, Андрію, знати, яку долю мати…». На базі нашої школи було проведено семінар вчителів художньо-естетичного циклу за темою «Музичне мистецтво в школі – могутній засіб виховання», під час якого педагоги закладу поділилися практикою вдосконалення шляхів формування ключових компетентностей засобами музичного мистецтва та показали високу майстерність володіння своїм предметом. В теоретичній частині виступили вчителі мистецтва Бакунець А.Ю. та Бакунець Л.А. Зокрема було проведено майстер-клас вчителем образотворчого мистецтва Бакунець Ларисою Андріївною на тему «Графіка. Види графіки»», також практичний блок семінару був представлений уроком музичного мистецтва у 1 класі за темою «Ляльковий театр» ( вчитель Бакунець А.Ю.). Вчитель показала впровадження ключових компетентностей мистецтва за вимогами НУШ. Першокласники побачили не лише лялькову виставу «Колобок», а й в групах її представили за допомогою гостей, використовували інші новітні інноваційні технології проведення уроку, конструювали паперові лялькові персонажі і виконували невеличкі нескладні ролі. На завершення на учасників семінару чекав   міні-концерт «Творчість – це світ навколо нас». Вихованці Бакунець Лариси Андріївни, вчителя образотворчого навчання, приймали участь у багатьох конкурсах: «Україна без корупції», «Зоологічна галерея», Природа рідного краю», Новорічна композиція» та ін. де посідали призові місця. З 20 грудня 2019 року по 20 січня 2020 року Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді проводив традиційний щорічний новорічно-різдвяний конкурс «Новорічна композиція», колективна робота гуртківців «Чарівний олівець», «Традиції українського вертепу»- керівник Бакунець Л.А., вчитель мистецтва здобула І місце в області та Києві.

Вчителі трудового навчання продовжили роботу з обдарованими учнями і підготовкою до олімпіади, приймали участь в конкурсах де представили роботи з декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема лялька-мотанка. Ця робота  у ІІ етапі конкурсу ім. Т.Шевченка посіла в області ІІІ місце (Боротюк Софія 11 клас).

Аналізуючи результативність роботи шкільного МО вчителів художньо-естетичного циклу та трудового навчання, можна відмітити, що був забезпечений високий методичний рівень проведення всіх видів уроків, заходів, тобто підвищився науково-методичний рівень знань вчителів та їх фахова майстерність.

Підвищення фахового і методичного рівня членів МО

п/п

Прізвище, імя, по-батькові

Проблемне питання

Форма узагальнення

1.

Бакунець Алла Юхимівна

«Особистісно-зорієнтований підхід як елемент інноваційних технологій  до формування музичної культури як невідємної частини духовного світу людини.»

Методички «Духовна музика як засіб формування морально-естетичних ідеалів підлітків», «Вмкористання ігрових технологій на уроках мистецтва». Цикл уроків за темою «Виховання духовності та національної гідності на уроках музичного мистецтва»

2.

Бакунець Лариса Андріївна

«Прилучення школярів до системи культурних і духовних цінностей рідного краю на уроках образотворчого мистецтва»

Цикл уроків за темою «Виховання національних почуттів та естетичного смаку в учнів на уроках образотворчого мистецтва»

3.

Шутько Любов Михайлівна

«Особистісно-зорієнтоване навчання; виховання любові до праці, потреби у знанні та вивченні національних традицій, історії та культури, звичаїв, етносу рідного краю»

Система уроків за темою «Особистісно-зорієнтоване навчання; виховання любові до праці, потреби у знанні та вивченні національних традицій, історії та культури, звичаїв, етносу рідного краю»

4.

Шмалюх Павло Іванович

«Особистісно-зорієнтований підхід при проведенні практичної діяльності на уроках трудового навчання, виховання трудової культури та позитивних моральних якостей особи»

Реферат за темою «Особистісно-зорієнтований підхід при проведенні практичної діяльності на уроках трудового навчання, виховання трудової культури та позитивних моральних якостей особи»

5.

Чернишова Ольга Іванівна

«Особистісно-зорієнтоване навчання як засіб підвищення ефективності практичної діяльності учнів, прилучення школярів до трудової діяльності шляхом використання інноваційних технологій»

Система уроків за темою «Особистісно-зорієнтоване навчання як засіб підвищення ефективності практичної діяльності учнів, прилучення школярів до трудової діяльності шляхом використання інноваційних технологій»

6.

Шутько Людмила Миолаївна

«Використання сучасних підходів для підвищення ефективності трудового навчання і виховання для гармонійного розвитку особистості з метою її подальшої самореалізації»

Система уроків за темою «Використання сучасних підходів для підвищення ефективності трудового навчання і виховання для гармонійного розвитку особистості з метою її подальшої самореалізації»

Список слухачів МО вчителів музичного, образотворчого мистецтва, мистецтва та  трудового навчання

N% з/п

Прізвище, імя, по батькові

Стаж роботи (років)

Фах

Категорія

Рік атестації

Рік проходження курсів

Предмет, який викладає, у яких класах

1.

Бакунець Алла Юхимівна

20 років

Спеціаліст «вищої категорії» (старший вчитель)

2018

2020

Музичне мистецтво, мистецтво

2.

Бакунець Лариса Андріївна

20 років

Спеціаліст «вищої категорії» (старший вчитель)

2019

2020

Образотворче мистецтво, мистецтво

3.

Шутько Любов Михайлівна

41рік

Спеціаліст «вищої категорії»

2019

2020

Трудове навчання, технології

4.

Шутько Людмила Миколаївна

4 роки

Спеціаліст «другої категорії»

2014

2014

Трудове навчання, технології

5.

Чернишова Ольга Іванівна

11 років

Спеціаліст «другої категорії»

2014

2014

Трудове навчання, технології

6.

Шмалюх Павло Іванович

19років

Спеціаліст «першої категорії»

2015

2015

Трудове навчання, технології

 

План роботи

методичного обєднання вчителів художньо-естетичного циклу

Вересень. Особливості організації навчально-виховного процесу при вивченні предметів художньо-естетичного циклу у 2020-2021 н.р.

№з/п

Тематика

Відповідальний

1.

Аналіз роботи МО у 2019-2020 н.р.. Організація навчально-виховної роботи з дисциплін художньо-естетичного циклу у 2019-2020 н.р.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

2.

Ознайомлення з планом роботи МО на 2020-2021 н.р.

Бакунець А.Ю.

3.

Опрацювання нормативних документів: методичних рекомендацій РОІППО, відділу освіти Немовицької ОТГ на 2020-2021 н.р.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

4.

Організація позакласної роботи. Участь у конкурсах, олімпіадах, проведення показових уроків тощо.

Бакунець Л.А. вч. обр.мист. , Шутько Л.М. вч. ТН

5.

Програмно-методичне забезпечення предметів мистецтва та ТН.

Голова МО та члени МО

6.

Обговорення календарного планування з музичного та образотворчого мистецтва, трудового навчання на І семестр.

Голова МО та члени МО

7.

Обговорення організації та реалізації в практичній діяльності коригувального навчання.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

Робота між засіданнями:

1.     Опрацювати методичну літературу                                                                                                                           

 2. Опрацювати програму та підручники  за новою програмою.                                                                                       

3. Скласти план відкритих виховних заходів і уроків.                                                                                                    Жовтень. Ефективний сучасний урок.

№з/п

Тематика

Відповідальний

1.

Шляхи залучення та підготовка учнів до участі в шкільних та районних змаганнях і олімпіадах. Планування режиму проведення.

Голова МО: Бакунець А.Ю. вч. ТН Шутько Л.М.

2.

Нові педагогічні технології на уроках музичного, образотворчого мистецтва, мистецтва та трудового навчання

Члени МО

3.

Творча лабораторія: «Використання народної творчості на уроках трудового навчання, образотворчого мистецтва, мистецтва та музичного мистецтва»

Члени МО.

4.

Організація роботи з обдарованими та здібними дітьми. Впровадження інтерактивних форм і прийомів в організацію навчання учнів.

Бакунець Л.А. вч. обр.мист. члени МО

5.

Відвідування та обговорення відкритих уроків та заходів.

Члени МО.

Робота між засіданнями:

  1. Підготовка учнів до участі в шкільних та районних змаганнях і олімпіадах.
  2. Опрацювання методичної літератури.

Січень. Формування та розвиток творчої особистості в соціально-виховній роботі загальноосвітнього начального закладу

№з/п

Тематика

Відповідальний

1.

Формування творчої особистості в умовах сучасної освіти.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

2.

Роль особистості вчителя в активізації творчого розвитку учнів на уроках музичного та образотворчого мистецтва.

Бакунець А.Ю. вч. муз. мист. та Бакунець Л.А вч. обр.мист.

3.

Основні шляхи формування ключових та предметних компетентностей в умовах НУШ. (презентація)

Голова МО: Бакунець А.Ю.

4.

Традиційні та інноваційні підходи до викладання музичного та образотворчого мистецтва (презентація досвіду роботи)

Бакунець А.Ю. вч. муз. мист. та Бакунець Л.А вч. обр.мист.

5.

Дослідницькі та практичні аспекти навчально-виховної роботи щодо розвитку творчої особистості на уроках ТН.

Шутько Л.М. вч. ТН

6.

Основні шляхи формування ключових та предметних компетентностей в умовах НУШ. (обговорення методичних рекомендацій)

Голова МО: Бакунець А.Ю.

Робота між засіданнями:

1. Підготувати доповідь або презентацію про власний цікавий урок або інноваційні методи навчання.                                                                                                                                                                                2. Підготувати звіт про  виконання методичних проблем, поставлених кожним учителем по своєму фаху.                                                                                                                                                                                    3. Підготувати пропозиції щодо роботи МО на наступний навчальний рік.                                                                                                                                                 

Травень. Підсумки навчально-виховного процесу за 2020-2021 н.р.

№з/п

Тематика

Відповідальний

1.

Підведення підсумків роботи МО за 2020-2021 н.р.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

2.

Творчі звіти вчителів за проблемними темами над якими працювали протягом навчального року.

Члени МО.

3.

Рекомендації і пропозиції щодо планування роботи МО на новий навчальний рік.

Члени МО.

4.

Рекомендації та пропозиції щодо планування роботи МО на 2021-2022 н.р.

Члени МО.

5.

Складання перспективного плану роботи шкільного методоб’єднання на 2021-2022 н. р.

Голова МО: Бакунець А.Ю.

План роботи МО на 2019-2020 н.р.

Презентація МО "Мистецтво, ТН"

Портфоліо вчителя  Шмалюх Р.В.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.