Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!

ШМО "Українська мова і література, зарубіжна література"

Date: 30 серпня 2019 о 17:47, Refreshed 2 жовтня 2023 о 13:48

План роботи ШМО "Українська мова і література, зарубіжна література" на 2023-2024 н. р.

Засідання № 4 провели у формі творчого моделювання. Підсумували роботу МО за 2022-2023 н.р.

ЗАСІДАННЯ  №4 Травень 2023р. 

Творче моделювання. «Підсумки роботи МО вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури  у 2022-2023н.р. Перспективи та завдання на наступний навчальний  рік».

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», керуючись державною програмою «Вчитель», Національною доктриною розвитку освіти щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти, Державним стандартом освіти, навчально-виховна діяльність в школі у 2022-2023 н.р. спрямовувалась на пізнавальну, наукову діяльність, психолого-діагностичну функцію освітнього процесу, на ефективність, дієвість і результативність  шкільної методичної роботи. Робота МО у 2022-2023 н. р. полягала у стимулюванні професійного інтересу, сприянні формуванню особистісного професійного розвитку вчителя  для вдосконалення педагогічної практики. Метою діяльності МО було створення умов для особистісного професійного розвитку кожного вчителя. Ця мета конкретизувалася в завданнях:

  • створити інформаційно-освітнє середовище професійного розвитку вчителя різними засобами, зокрема й із використанням інноваційних технологій, соціальних мереж, всеукраїнських  освітянських  та шкільного сайтів тощо.
  •  залучити зовнішні ресурси для участі у шкільній методичній роботі, активізувати внутрішні ресурси для задоволення професійного інтересу вчителів та вдосконалення ними власної педагогічної практики;
  •  спроектувати особистісно орієнтовану  організаційну структуру методичної роботи, спрямовану на задоволення запитів кожного вчителя;
  • покращити результат роботи  вчителя з обдарованими та здібними учнями.

Враховуючи індивідуальні можливості вчителів, їх методичну підготовку, професійний рівень, матеріальну базу школи, було визначено структуру методичної роботи, де всі її складові тісно були пов’язані, взаємодіяли між собою, діяли з єдиною метою - досягнення кращих показників навчання і виховання.       

Структура організації методичної роботи забезпечувала підвищення рівня методичної підготовки педагогів, діагностико-теоретичне опрацювання методичної теми МО та реалізовувалась через колективні, групові та індивідуальні форми роботи:   предметні семінари-практикуми вчителів-предметників; нетрадиційні форми методичної роботи; предметні тижні; проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня школярів; робота з обдарованими  та здібними дітьми.

Кожен вчитель у своїй роботі поєднував дані компоненти проблеми впровадження предметних компетентностей та наскрізних ліній у своїй теоретичній та практичній діяльності ( уроки, заходи, фахові конкурси, підготовка учнів до участі у конкурсах).

Впродовж навчального року проводився постійний взаємоаналіз роботи вчителів: динаміка навчальних досягнень учнів, методичні напрацювання (відкриті уроки, заходи, розробки методичних матеріалів, виступи тощо), застосування у роботі інноваційних технологій, створення ситуацій саморозвитку і самореалізації учнів, тощо. Такий моніторинг дав змогу проаналізувати роботу МО, кожного вчителя та порівняти цей рейтинг з минулими роками. Слід зазначити, що результативність участі учнів у конкурсах різних рівнів значно виросла порівняно з минулими роками, що свідчить про належну роботу вчителів у підготовці учнів. 

Педагоги працювали над вирішенням проблем спрямованості освітнього процесу на використання інноваційних технологій, розвиток пізнавальної активності учнів, формування особистості учня, його життєвих та навчальних компетентностей, розвиток творчих здібностей, підготовка учнів до НМТ (українська мова та література). Слід зазначити, що матеріально-технічна база навчальних кабінетів значно поповнилася ТЗН ( мультиборди, плазми, компютери), що дає вчителям змогу використовувати ІТ технології та інноваційні технології. У своїй роботі вчителі використовували такі форми роботи як взаємовідвідування уроків, майстер-класи, творчі звіти, консультації, поєднували групові та індивідуальні форми роботи.

Обговорили питання «Підготовка до НМТ-2023: нововведення та особливості тесту», оскільки українська мова та література є обов’язковими предметами для складання.

Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково-теоретичний та методичний рівень викладання української мови та літератури, посилилась увага до пошуків інтеграції предметів, модернізації форм, методів і засобів проведення уроку.

Методична робота сприяла взаємному збагаченню членів методичного об’єднання педагогічними знахідками, спонукала кожного вчителя до підвищення свого фахового рівня, дала змогу молодим учителям вчитися педагогічної майстерності у старших і досвідченіших колег, забезпечувала підтримання  духу творчості, прагнення до пошуку. Вчителі школи показують гарні результати з методичної роботи.

Засідання № 3 провели у формі семінару методичних ідей. Під час засідання розглянули ряд питань та прийняли рішення.

ЗАСІДАННЯ  №3 Березень 2023р.

Семінар методичних ідей. «Уміння вчитися як одна із ключових компетентностей учнів».

1. Мотивація – один із компонентів компетентності «уміння вчитися».

2. Підвищення якості мовно-літературної освіти шляхом запровадження інноваційних технологій на уроках української мови та літератури, зарубіжної літератури в умовах НУШ.

3. Формування потреби самостійно здобувати знання відповідно до поставлених цілей з метою самовдосконалення й самореалізації.

4. Формування мотивації навчальної діяльності та потреби самостійно здобувати знання в процесі підготовки учнів 11 класу до ЗНО.

5. Про хід атестації членів МО.

Рекомендації до засідання №3

1. Систематично впроваджувати інформаційно- комп’ютерні технології у навчально-виховний процес як засіб підвищення мовно- літературної освіти у сучасній школі.

2.Продовжувати самоосвіту педагогів МО  шляхом участі у проведенні фахових вебінарів, веб-конференцій.

3.Організувати індивідуальну роботу з  обдарованими учнями, які є переможцями ІІ етапу олімпіад, конкурсів.

4.Скласти  план підготовки проведення Шевченківського тижня.  

5.Продовжити працювати над удосконаленням та впровадженням у навчально-виховний процес компетентнісних підходів до вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури.

6. Продовжити роботу над оформленням навчальних кабінетів ,розробити дидактичні  матеріали з  підготовки до складання ДПА та ЗНО для 10-11 класів філологічного профілю.

ЗАСІДАННЯ  №2   Листопад 2022р.

Методичний кейс. «Формування ключових та предметних компетентностей у контексті реалізації нових та оновлених навчальних програм».

Вчителі обговорили про дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, вимог щодо ведення зошитів та оцінювання письмових робіт учнів 5 класів НУШ.

Рекомендації до засідання №2

1. Використовувати у підготовці до уроків  інформаційно-комунікаційні технології.

2.Застосовувати на практиці  сучасні форми та методи проведення уроків в умовах Нового Державного стандарту та нового Закону про освіту.

3. Організувати індивідуальну роботу з обдарованими учнями  для участі у роботі Малої академії наук та у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

4.Провести І етап Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка.

5. Підготуватися до проведення Тижня української мови та літератури.

6. Всім вчителям- словесникам  постійно опрацьовувати методичну літературу.     


ЗАСІДАННЯ  №1 01.09.2022 р. 

Круглий стіл. Аналіз роботи методичного об’єднання за 2021-2022 н. р. та основні завдання на 2022-2023 н.р.

Вчителі обговорили про дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, вимог щодо ведення зошитів та оцінювання письмових робіт учнів 5 класів НУШ.

Опрацювали  інструктивно – методичних рекомендацій щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури в 5-11 кл.

    Рекомендації до засідання № 1

1. Опрацювати нормативні документи, які регулюють навчання філологічних дисциплін у 2022-2023 навчальному році й керуватися ними в навчально - методичній діяльності.

2. Укласти навчальне календарно-тематичне планування уроків відповідно до навчальних програм, рекомендацій щодо вивчення предметів у новому навчальному році. 

3. Учителям  опрацювати рекомендації щодо особливостей складання ЗНО в 2023 році з української мови та літератури.

4. Опрацювати рекомендації щодо заповнення сторінок журналу .

5. Опрацювати вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.

6. Залучити учнів старших класів до участі в МАН. Укласти план роботи з обдарованими дітьми, графік проведення відкритих уроків, проведення позакласних заходів.

7. Розробити завдання для проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів.

8. Підготувати учнів до участі у Міжнародних мовно-літературних конкурсах ім..Петра Яцика та Тараса Шевченка.

 

Звіт проведення тижня української мови та писемності

ПЛАН  РОБОТИ

методичного обєднання вчителів   української мови та літератури,зарубіжної літератури

на 2022-2023 н.р.


Методичне обєднання вчителів   української мови та літератури,зарубіжної літератури

Тема над якою ми працюємо:

«Формування ключових компетентностей учнів засобами предметів суспільно-гуманітарного циклу».

План роботи методичного обєднання вчителів   української мови та літератури, зарубіжної літератури на 2021-2022 н.р.

Методичне об’єднання вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури працює згідно плану.

27 серпня 2021 р. відбулося І засідання на тему: «Організація навчально-вихованої роботи МО вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури  в 2021 -2022 н.р.».

Обговоривши питання, внесені до плану, прийняли рішення:

1. Опрацювати нормативні документи, які регулюють навчання філологічних дисциплін у 2021-2022 навчальному році й керуватися ними в навчально - методичній діяльності.

2.  Укласти навчальне календарно-тематичне планування уроків відповідно до навчальних програм, рекомендацій щодо вивчення предметів у новому навчальному році.

3.  Учителям  опрацювати рекомендації щодо особливостей складання ЗНО в 2022 році з української мови та літератури.

4.  Опрацювати рекомендації щодо заповнення сторінок журналу .

5.  Опрацювати вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.

6.  Залучити учнів старших класів до участі в МАН. Укласти план роботи з обдарованими дітьми, графік проведення відкритих уроків, проведення позакласних заходів.

7.  Розробити завдання для проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів.

8.  Підготувати учнів до участі у Міжнародних мовно-літературних конкурсах ім..Петра Яцика та Тараса Шевченка.

.

02 листопада 2021 р. відбулося засідання №2 на тему: «Формування ключових компетентностей учнів засобами предметів суспільно-гуманітарного циклу».

Обговоривши питання, внесені до плану засідання, прийняли рішення:

1. Використовувати у підготовці до уроків  інформаційно-комунікаційні технології.

2.Застосовувати на практиці  сучасні форми та методи проведення уроків в умовах Нового Державного стандарту та нового Закону про освіту.

3. Організувати індивідуальну роботу з обдарованими учнями  для участі у роботі Малої академії наук та у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

4.Провести І етап Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка.

5. Підготуватися до проведення Тижня української мови та літератури.

6. Всім вчителям- словесникам  постійно опрацьовувати методичну літературу.

.

18 квітня 2022 р. відбулося засідання №3 на тему: «Уміння вчитися як одна із ключових компетентностей учнів».

На засіданні обговорили питання:

  1. Проблеми і перспективи дистанційного навчання.
  2. Особливості завершення 2021-2022 н. р.
  3. Розглянули рекомендації щодо написання мотиваційного листа.
  4. Опрацювали покрокову інструкцію «Як підготуватися до тесту з української мови».
  5. Ознайомились із демонстраційним варіантом мультитесту, який абітурієнти складатимуть цьогоріч.
  6. Проголосували за те, що замість таких видів контрольних робіт, як семестровий диктант та контрольний твір (українська література) провести контрольні роботи за вивченими темами у вигляді онлайн-тесту.


 

Тинненська ЗОШ І-ІІІ ст.

                                                                                                                                                                                                

СХВАЛЕНО                                                               на засіданні  МР                                                  протокол №1                                               

від__ .09.2021року

РОЗГЛЯНУТО                                  

на засіданні МО          

протокол №1                               

від ___.09. 2021 року

ПЛАН  РОБОТИ

методичного обєднання вчителів   української мови та літератури,зарубіжної літератури

на 2021-2022 н.р.

Керівник МО  Онісковець Н.О.

І  засідання     вересень 2021 року

Тема. Аналіз роботи МО за 2020-2021н.р. Організація навчально-вихованої роботи

МО вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури  в 2021 -2022 н.р. Аналіз результатів ЗНО за 2021 рік.

з/п

Тематика

Форма узагальнення

Відповідальний

1.

1.Аналіз роботи МО у 2020-2021н.р.                     2.Організація навчально-виховної роботи вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури у 2021 -2022н.р.

Доповідь

Бакунець Т. П.

Онісковець Н.О.

 

2.

Аналіз результатів зовнішнього незалежного оцінювання учнів   з української мови та літератури учнями школи та ОТГ

Виступ

 Малаш В.Р.,

3.

Ознайомлення з  інструктивно-методичними рекомендаціями Міністерства освіти і науки України щодо викладання української мови та літератури у 2021-2022 н.р.

Рекомендації

Онісковець Н.О.

Голова МО

4.

Особливості складання ЗНО з української мови та літератури в 2022 році

Рекомендації

Набухотна Г.А., вчитель укр..мови та літератури

5.

Підготовка та проведення предметних тижнів,  конкурсів, предметних олімпіад, МАН.

Рекомендації

Коток С.І.,

ЗДНВР

7.

Про дотримання критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів, вимог щодо ведення зошитів та оцінювання письмових робіт.

Рекомендації,критерії оцінювання

Онісковець Н.О.

Голова МО

Голова МО

8.

Бібліографічний огляд фахової літератури.

Рекомендації

Члени МО

9.

Програмне забезпечення предметів філологічного напрямку. Затвердження календарно-тематичного планування основних предметів, факультативів та курсів за вибором на 2021-2022 н.р.

Рекомендації

Мельник В.О., ЗДНВР

10.

Затвердження плану роботи методичного                 об’єднання вчителів- словесників  на 2021-2022 н.р.

Повідомлення

Онісковець Н.О.

Голова МО

                  

                                                     

   

  Рекомендації до засідання № 1

1.  Опрацювати нормативні документи, які регулюють навчання філологічних дисциплін у 2021-2022 навчальному році й керуватися ними в навчально - методичній діяльності.

2.  Укласти навчальне календарно-тематичне планування уроків відповідно до навчальних програм, рекомендацій щодо вивчення предметів у новому навчальному році.

3.  Учителям  опрацювати рекомендації щодо особливостей складання ЗНО в 2022 році з української мови та літератури.

4.  Опрацювати рекомендації щодо заповнення сторінок журналу .

5.  Опрацювати вимоги до оцінювання навчальних досягнень учнів.

6.  Залучити учнів старших класів до участі в МАН. Укласти план роботи з обдарованими дітьми, графік проведення відкритих уроків, проведення позакласних заходів.

7.  Розробити завдання для проведення І етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, конкурсів.

8.  Підготувати учнів до участі у Міжнародних мовно-літературних конкурсах ім..Петра Яцика та Тараса Шевченка.

Література:

1. Державний стандарт базової  і повної загальної середньої освіти

https://mon.gov.ua/ua/news/ministerstvo-osviti-i-nauki-ukrayini-proponuye-dlya-gromadskogo-obgovorennya-proyekt-derzhavnogo-standartu-bazovoyi-serednoyi-osviti

2. Додаток до листа Міністерства освіти і науки України Методичні рекомендації щодо викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури  у 2021/2022 навчальному році,  від  01. 07. 2019 р. № 1/11-5966

3. Інструктивно-методичний лист «Вимоги до ведення класного журналу                          5-11 класів.

Інтернет ресурси:                                                                                     http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2145- 19 (закон)

4. Особливості проведення та складання ДПА та ЗНО з української мови та літератури в 2022 році.

ІІ  засідання     листопад 2021 року

Методичний діалог. «Формування ключових компетентностей учнів засобами предметів суспільно-гуманітарного циклу».

Питання для обговорення

Відповідальний за підготовку

Форма

узагальнення

1

Формування комунікативних компетентностей учнів через використання прийомів критичного мислення.

Булейко С.Ю.

Виступ

2

Формування соціокультурної компетентності в процесі розвитку усного і писемного мовлення учнів.

Шмалюх Н.О.

Доповідь

3

Формування інформаційно-цифрової компетентності учнів: критичне ставлення до медійної інформації.

Шмалюх Р.В.

Доповідь

4

Роль позакласних заходів у формуванні ключових компетентностей учнів.

Коток Г.О.

Презентація

5

Про підсумки проведення І (шкільного) етапу Всеукраїнських учнівських та участь у ІІ (районному) етапі.

Коток С.І.

ЗДНВР

Аналіз

Робота між засіданнями

1

З метою формування ключових компетентностей учнів розробити дидактичні матеріали для уроків у 5-11 кл. відповідно до оновлених програм.

Вчителі-предметники

Дидактичні матеріали

2

Провести відкриті уроки, заходи за графіком.

Вчителі-предметники

Аналіз

3

Опрацювати фахову літературу з питань самоосвіти

Вчителі-предметники

Картотека

Рекомендації до засідання №2

1. Використовувати у підготовці до уроків  інформаційно-комунікаційні технології.

2.Застосовувати на практиці  сучасні форми та методи проведення уроків в умовах Нового Державного стандарту та нового Закону про освіту.

3. Організувати індивідуальну роботу з обдарованими учнями  для участі у роботі Малої академії наук та у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

4.Провести І етап Міжнародного конкурсу імені Петра Яцика та імені Тараса Шевченка.

5. Підготуватися до проведення Тижня української мови та літератури.

6. Всім вчителям- словесникам  постійно опрацьовувати методичну літературу.    

                                                                                                                          

Література:1. Гладишев О.В., інтерактивні технології навчання. За редакцією

Л.Пироженко, О.Пометун.- К: АПН, 2002.- 134с.

2.Заболотний В.В.. Інноваційні технології під час вивчення  української мови та літератури у 10-му класі.

3. Особливості дистанційного навчання у загальноосвітній школі.

4.Форми та методи дистанційного навчання у загальноосвіітній школі.

Інтернет- ресурси:                                                                                    https://mon.gov.ua/ua/tag/nova-ukrainska-shkola

https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKcmo1Rm84dkh0NWc/view

https://goo.gl/fwh2BR

ІІІ  засідання     березень 2022 року

Семінар методичних ідей. «Уміння вчитися як одна із ключових компетентностей учнів».

Питання для обговорення

Відповідальний за підготовку

Форма

узагальнення

1

Мотивація – один із компонентів компетентності «уміння вчитися».

Малаш В.Р.

Виступ

2

Формування потреби самостійно здобувати знання відповідно до поставлених цілей з метою самовдосконалення й самореалізації.

Мельник І.Д.

Презентація, виступ

3

Формування мотивації навчальної діяльності та потреби самостійно здобувати знання в процесі підготовки учнів 11 класу до ЗНО.

Набухотна Г.А.

Виступ

4

Про підсумки роботи з обдарованими та здібними учнями.

Онісковець Н.О.

Рейтинговий аналіз

5

Про хід атестації членів МО.

Коток С.І.

ЗДНВР

Звіт

Робота між засіданнями

1

Розробити дидактичні матеріали для проведення самостійних робіт у 5-11 класах.

Вчителі-предметники

Дидактичні матеріали

2

Провести відкриті уроки за графіком.

Вчителі-предметники

Аналіз

3

Провести Шевченківський тиждень.

Вчителі укр..мови та літ.

Звіт

Рекомендації до засідання №3

1. Систематично впроваджувати інформаційно- комп’ютерні технології у навчально-виховний процес як засіб підвищення мовно- літературної освіти у сучасній школі.

2.Продовжувати самоосвіту педагогів МО  шляхом участі у проведенні фахових вебінарів, веб-конференцій.

3.Організувати індивідуальну роботу з  обдарованими учнями, які є переможцями ІІ етапу олімпіад, конкурсів.

4.Скласти  план підготовки проведення Шевченківського тижня. 

5.Продовжити працювати над удосконаленням та впровадженням у навчально-виховний процес компетентнісних підходів до вивчення української мови та літератури, зарубіжної літератури.

6. Продовжити роботу над оформленням навчальних кабінетів ,розробити дидактичні  матеріали з  підготовки до складання ДПА та ЗНО для 10-11 класів філологічного профілю.

Література:                                                                                                                                                                  1. Пометун О. І. Компетентнісний підхід – найважливіший орієнтир розвитку сучасної освіти / О. І. Пометун // Рідна школа. – 2005. – № 1.

3.Авраменко О.М. Компетентнісне навчання  української мови та літератури в умовах НУШ.

4. Фефілова Г.Є. Українська мова. Наскрізні лінії в дидактичних матеріалах . Ключові компетентності.

5.Боришевський М.Й.Духовні цінності  в становленні особистості-громадянина// Педагогіка і психологія.-1997.

Інтернет- ресурси:                                                                                    

http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/navchalni-programy.htmlhttps://goo.gl/fwh2BR

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/pereliki/

IV засідання. Травень 2022 року

 Підсумки роботи МО вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури  у 2021-2022н.р. Перспективи та завдання на наступний навчальний  рік.

з/п

Тематика

Форма

узагальнення

Відповідальний

1.

Підсумки роботи МО у 2021-2022н.р., завдання на наступний навчальний рік.

Доповідь,               рекомендації

Онісковець Н.О. Голова МО

2.

Про виконання навчальних програм, організація ДПА, підготовка випускників до участі в ЗНО

Доповідь,

рекомендації

Мельник В.О., ЗДНВР

3.

Роль та завдання позакласної роботи з української мови та літератури, зарубіжної літератури.

Виступи,

рекомендації

Члени МО

4.

Ефективність використання можливостей кабінетів української мови та літератури, поповнення роздаткового та дидактичного матеріалів

Звіт                        виступи зав. кабінетами

Постайчук Д.О.

Кіркова Л.М.

5.

Аналіз проведення предметних тижнів

Аналіз,

рекомендації

Члени МО

6.

Аналіз проведення семестрових контрольних робіт з української мови та літератури

Аналіз,

рекомендації

Члени МО

7.

Проведення діагностування роботи вчителів МО вчителів- словесників з метою організації діяльності МО у 2021-2022 н.р.

Інформація

Коток С.І.

ЗДНВР

                              

 Рекомендації до засідання №4

1.Вчителям української мови та літератури, зарубіжної постійно працювати над урізноманітненням  методів та прийомів навчання, які забезпечать покращення мовно-літературної освіти та допоможуть навчити учнів самостійно розв’язувати життєві проблеми.

2. Активізувати роботу з обдарованими учнями.

3.Здійснювати компетентнісний, особистісно зорієнтований та діяльнісний підхід  у процесі навчальної діяльності школярів.

4. На уроках постійно здійснювати диференційований підхід до оцінювання навчальних досягнень.

5.Опрацювати методичні рекомендації та навчальні плани для навчання  у наступному навчальному році.

6. Вчителям- філологам бути активними в усіх районних, обласних, всеукраїнських заходах, а також залучати до цього обдарованих дітей.

7. Всім вчителям –словесникам постійно опрацьовувати методичну літературу, працювати над самоосвітою.                                                                                                                         

 8. Підготувати рекомендації  учням та батькам  щодо складання ЗНО з української мови та літератури у 2022 році. 

Література:                                                                                                                                                                  1. Фефілова Г.Є. Ключові компетентності .5-9  класи, 2018

2. Топузов О. М. Педагогічні технології як основа творчої діяльності вчителя  / О. М. Топузов, Л. П. Вішнікіна // Педагогічний альманах: Збірник наукових праць / редкол. В. В. Кузьменко (голова) та ін. – Херсон: РІПО, 2011. – Випуск 10. – С. 52–57. 5.                                                                                                 

3.Пометун О.І. Теорія і практика послідовної реалізації компетентнісного підходу в досвіді зарубіжних країн // Компетентнісний підхід у сучасній освіті: світовий досвід та українські перспективи: Бібліотека з освітньої політики / Під заг. ред. О.В. Овчарук. К.: "К.І.С.", 2004. – С. 16-25.

Інтернет-ресурси:

https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKcmo1Rm84dkh0NWc/view http://www.medtropolis.com/home/  

http://brain-maps.org/

http://elmicro.8m.com/https://drive.google.com/file/d/0B3m2TqBM0APKcmo1Rm84dkh0N

АНАЛІЗ РОБОТИ МО "УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА " ЗА І СЕМЕСТР

2020-2021 н.н.

 

ПЛАН РОБОТИ МО "УКРАЇНСЬКА МОВА ТА ЛІТЕРАТУРА, ЗАРУБІЖНА ЛІТЕРАТУРА " НА

2020-2021 н.н.

Comments:
Only authorized users can leave comments.