В школі пройшов регіональний етап конкурсу "ЗНАВЦІ БІБЛІЇ"

Дата: 22 травня 2021 о 06:29, Оновлено 22 травня 2021 о 07:12

«Привчай юнака до дороги його,

і він, як постаріється, не уступиться з неї» (Пр. 22:6)

У  Немовицькій ТГ сьогодні пройшов регіональний етап конкурсу “Знавці Біблії”, ФОТОЗВІТ в якому прийняли участь 11 учнів Зносицької,  20 учнів Немовицької та 66 Тинненської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Проведення даного конкурсу започаткував директор Національної дитячої ради західного регіону України, Віце-президент з питань освітніх проектів Міжнародного благодійного фонду "МИР" Сергій Скоропляс.

Цьогоріч цей конкурс проводиться Благодійним фондом “Живи, Україно” за підтримки Громадської ради з питань співпраці з Церквами і релігійними організаціями, за підтримки Міністерства освіти і науки України. Участь у конкурсі беруть учні 1-11 класів закладів загальної середньої освіти, студенти професійно-технічних та вищих закладів освіти. Можна багато і довго говорити про важливість таких конкурсів. Кілька років ми спостерігаємо, як  тривають бурхливі суперечки про потрібність і доцільність у школах предмету “Християнська етика”. Думки і досі неоднозначні - хтось “категорично за”, інші - дуже “проти”. Наразі у нас серед предметів за вибором є курс ”Основи християнської етики”. Його за згодою батьків обирає педагогічний колектив школи. Потрібно розуміти, що за змістом це досить світський предмет. Його головна мета – ознайомити дітей із основами християнської етики, на засадах якої формувались більшість цінностей, які сповідує прогресивний світ. Очевидно, що враховуючи перевантаженість нашої шкільної програми, цей курс не може бути обов’язковим, але як курс за вибором - більш ніж має право на життя. За Законом, у школі можуть проводити уроки лише люди з відповідною педагогічною освітою. Це - основний критерій. Тобто вчитель не лише має розуміти свій предмет, а й вміти у правильний спосіб працювати з дітьми.  Сьогодні є правова можливість вивчати християнську етику з 1 по 11 клас: є грифована Міністерством освіти і науки України навчальна програма, підручники. Християнська етика – культорологічний, позаконфесійний предмет, а не катехизація і не урок релігії. В окремих випадках, на жаль, їх плутають і на тому ґрунті виникають проблеми та дискусії.   Основними завданнями Конкурсу є: створення умов для соціалізації молоді України в інтересах особистості, суспільства та держави на біблійних засадах; популяризація здорового способу життя серед підлітків та молоді; інформування підлітків і молоді про незворотній негативний вплив алкоголю, наркотиків та куріння тощо на життя; зміцнення психологічних і емоційних стосунків між учителем й учнями, батьками та дітьми, включення батьків в освітній процес; виховання глибокої поваги до Біблії, любові до своєї держави.  Місія та покликання нашого освітнього закладу співзвучні з метою  конкурсу, адже ми переконані, що прищепити християнські цінності  дітям та любов до читання Слова Божого – це той фундамент, котрий допоможе  збудувати  щасливе майбутнє України. Виховати нове покоління країни неможливо без таких християнських чеснот, як от: віра, любов, чесність, порядність, терпіння, доброта, це доведено тисячоліттями. Адже, у сучасному світі наші діти все більше зустрічаються із поняттями нетрадиційної орієнтації,  про права та суспільне прийняття секс-меншин тощо. З європейськими цінностями до нас прийшла і своєрідна, а подекуди нав’язувальна «культура» та «цінності». Майбутнє особистості, сім’ї, держави, людського суспільства і цивілізації в цілому значною мірою залежить від того, які цінності закладаються в душі молодого покоління і велику роль в цьому відіграє школа, в якій  учні проводять півдня. А вирішальну роль у вихованні дітей та молоді відіграє біблійне розуміння особистості як духовно-фізичної істоти, особистісно-орієнтований підхід розглядає людину як неповторне, своєрідне і оригінальне творіння Боже; «Він руку печа́тає ко́жній люди́ні, щоб пізнали всі люди про ді́ло Його» ще сказано у V столітті до нашої ери в Книзі Йова, задовго до  освоєння методу ідентифікації людей за відбитками пальців.