Педрада
Наскрізні лінії як засіб інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей
Освіта, яка не вчить жити успішно в сучасному світі, не має ніякої цінності. Кожен із нас приходить у життя із природженою здатністю жити щасливо і успішно. А ми повинні збагатити цю здатність знаннями і навичками, які б допомогли нам реалізувати її якомога ефективніше.
Р. Т. Кіосакі
31 січня у школі пройшла педагогічна рада за темою: .«Реалізація наскрізних ліній та ключових компетентностей як вимога сучасного навчального процесу». З доповіддю по даній темі виступила ЗНВР Коток С.І., яка наголосила на тому, що за допомогою наскрізних предметних ліній «сфокусувати» увагу й зусилля вчителів-предметників, класних керівників та педагогічного колективу вцілому на досягненні життєво важливої для учня й суспільства мети, увиразнити ключові компетентності.Про те, як вчителі повинні враховувати у формуванні шкільного середовища. загальнопредметні компетентності як складові надпредметних тем – наскрізних ліній навчальних предметів та предметних циклів, а також як вони впливають на формування в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях розповіли у співдоповідях вчителі:
- Малаш В.Р. – (українська мова та література, зарубіжна література);
- Тимощук С.О. – ( суспільні предмети);
- Ковалець І.В. ( математика);
- Євтушина О.С. (економіка);
- Бакунець А.Ю. ( мистецтво);
- Євтушенко Є.Б. ( англійська мова);
Слід зазначити, що педагоги нашої школи пройшли навчання-тренінги на дану тематику при РОІППО та отримали сертифікати : ЗНВР Коток С.І., вч зарубіжної літератури – Коток Г.О., голова ММО «Мистецтво» - Бакунець Л.А., голова М О «Точні науки» - Ковалець І.В., голова ММО «Українська мова та література» – Малаш В.Р.
ЗНВР Мельник В.О. проаналізував рівень успішності 5-11 класів, ЗНВР Коток С.І. – контрольні зрізи з української мови 5-11 клас, з історії 9-11 класи.
Як зазначила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич в одному з останніх своїх виступів - "Від школи, де накачують знаннями, ми переходимо до школи компетентностей". І завдання сучасного вчителя – навчити жити. Від педагога вимагається навчити дітей тих знань, навчити тим умінням і розвинути ті навички, якими сучасна людина зможе скористатися у своєму подальшому житті