До 75 річниці з дня визволення України
28 жовтня вся Україна відзначала 75-річницю з дня визволення України. Це свято встановлене в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року «з метою всенародного відзначення визволення України від німецько-нацистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».
Воєнні дії під час Другої світової війни відбувалися на території України протягом 40 місяців. Фашистська Німеччина йшла на Україну з економічним та людським потенціалом всієї Західної та Центральної Європи. Але плани «Ост» і «Барбароса» були зірвані саме в Україні, адже, як визнавали самі фашисти, такого руху Опору вони не зустрічали в жодній країні завойованої Європи. Сарненщину та Рівненщину по праву називають краєм партизанської слави, оскільки тут протягом війни діяли загони повстанців. На українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій, 607 з них було розгромлено саме на території України.
Понад 900 днів, з 1941 по 1944 роки, Рівне перебувало під окупацією нацистської Німеччини. За час окупації на Рівненщині фашисти розстріляли і замордували майже 233 тисячі мирних громадян і військовополонених, вивезли до Німеччини 22530 молодих людей. Було спалено, знищено і пошкоджено майже 26 тисяч житлових приміщень і близько 42 тисяч будівель. Окупанти стерли з лиця землі колишні районні центри Людвипіль, Морочне, Деражне, зруйнували міста Сарни, Радивилів, селище Млинів, знищили 110 сіл. Пам'ять про безсмертний подвиг визволителів України і Європи від коричневої чуми і сьогодні надихає захисників Вітчизни, які зі зброєю в руках боронять суверенітет, незалежність та соборність нашої держави на Донбасі. Все далі відходять грізні і важкі роки Другої світової, але не згасає пам’ять про тих хто не шкодував свого життя заради перемоги.