З Днем Соборності, Україно!

Date: 22 січня 2020 о 13:59
354 view

Свого часу Михайло Грушевський Галичину назвав «оплотом українства» . Тридцять років тому 21 січня 1990 р. відбулася одна з найбільших у Центральній та Східній Європі масових акцій – «живий ланцюг» як символ єдності східних і західних земель України на знак вшанування подій першої української революції, що відбулася 100 років тому. Люди взялися за руки від Львова до Києва, як символ єдності. Протягом 1917-1919 рр. було проголошено чотири Універсали Центральної ради, в яких проголошувалася автономія та незалежність України, Українська держава Павла Скоропадського, Директорія УНР – усі ці державні структури показали світу одне – велике прагнення українського народу до незалежності. Кульмінацією національно-визвольних змагань українців стало 22 січня 1919 року – День злуки УНР і ЗУНР. Уже з першого дня утворення Західноукраїнської Народної Республіки між урядами УНР і ЗУНР проводились переговори про втілення ідеї соборності. На Софіївській площі було урочисто проголошено Акт злуки. І хоча на той час Україна не стала незалежною - дані події показали усьому світу, що українці – це вольова і свідома нація, яка прагне до самовизначення і незалежності і за це буде боротися. Їхню естафету боротьби за незалежність продовжили воїни ОУН-УПА, дисиденти у новітній історії, а В’ячеслав Чорновіл, Левко Лук’яненко, дисиденти правозахисної лінії, які за ідею незалежності пройшли суди, заслання, камери смертників – стали авторами проголошення «Акту незалежності України»  і внесли жовто-блакитне полотнище, під яким боролися патріоти України, у Верховну Раду на зорі незалежності  24 серпня 1991 року. У школі бібліотекарі провели радіолінійку. Протягом 28 січня - 02 лютого пройде Тиждень національно-патріотичного виховання, присвячений героям Крут, національно-визвольним змаганням 1 чверті ХХ століття.

Comments:
Only authorized users can leave comments.