Всеукраїнська конференція педагогів на базі РОІППО
Повноцінна участь у всьому спектрі людських взаємин – єдиний спосіб стати справжньою людиною (Аристотель)
За наказом МОН № 1410 від 18.12.2018 р. було утворено робочу групу з розроблення Стратегії розвитку громадянської освіти та плану заходів щодо її реалізації. Нині десятикласники вивчають інтегрований курс, що охоплює філософські, аксіологічні, політичні, правові, економічні, культурологічні та соціально-психологічні знання, який спрямований на формування світогляду учнів старшої школи; сприяє формуванню особистісних якостей та ціннісних орієнтирів, які має громадянин демократичного суспільства, вчить громадянської участі та відповідальності.
30 жовтня при РОІППО відбулася всеукраїнська конференція з питань викладання нового курсу в школах України, яку провели відомі науковці українських вишів, автори підручників, учасниками якої стали і педагоги Немовицької ОТГ. Після теоретичної учасники заходу працювали по секціях за різноманітними практичними методами, які пропонуються у програмі, – як-то проведення дебатів, рольових ігор та симуляцій, вивчення кейсів, перегляд та обговорення фільмів, виставок, організація досліджень, презентацій.
Курс громадянської освіти особливий тим, що головна увага в ньому приділяється не стільки отриманню учнями нової інформації, скільки виробленню навичок, умінь та формуванню ціннісних орієнтирів людини і громадянина, що є принципом компетентнісного навчання, яке зараз впроваджує МОН. У програмі курсу йдеться про те, що особливе значення під час вивчення цього предмету надаватиметься досвіду, який вже мають учні. Ситуації, які траплялись у їхньому житті, можна буде обговорити та розібрати з учителем (наприклад, на тему основних прав людини), аби зрозуміти алгоритм дій.
Відомий американський педагог Дж.Т. Гатто, розмірковуючи про дієву освітню реформу, стверджував: «Служіння громаді має стати обов’язковою частиною шкільного навчання. Окрім досвіду безкорисливості, це ще найкращий спосіб передати відповідальність у основних сферах буття. Школярі мають брати участь у громадських проектах, бо досвід допомоги іншим допомагає бачити речі з іншого боку, змушує переглянути цілі та цінності. З цього слід починати шкільну реформу». Після обговорення проблем з даної галузі та виконання практичних завдань усі учасники заходу отримали Сертифікати всеукраїнської наукової конференції.