26 листопада в школі пройшов семінар- практикум вчителів - філологів Немовицької ОТГ
«Люди перестають мислити, коли перестають читати»
Д. Дідро
26 листопада вчителі МО «Українська мова та література, зарубіжна література» провели семінар – практикум за темою «Формування читацької компетентності школярів у процесі вивчення української і зарубіжної літератур».
Так в теоретичній частині виступили голова ММО «Українська мова та література, зарубіжна література» Малаш В.Р. та вчитель-філолог Самойлик О.Л. В практичній частині семінару досвідом роботи поділилися вчитель зарубіжної літератури Коток Г.О., яка з учнями 6-А класу провела урок зарубіжної літератури, під час якого учні із захопленням поринули у напівказковий світ України XIX століття за твором Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом». Адже Гоголь – українець за походженням, він із дитинства добре знав українські казки, пісні, бувальщини. Саме вони насичували його уяву, що створила прекрасний твір, де автор створює не просто народні характери, а саме образ України, своєрідний материк на карті всесвіту. Як справжній дослідник, знайомить читача з мовою, природою, розповідає про людей, їхні звичаї, вірування, їхні радощі і скорботи, що створює унікальний образ українців. Як відомо даний твір відомий далеко за межами нашої країни.
Вчитель Одарчук О.М. провела урок з української літератури у 5-Б класі з теми «Морально – етичні проблеми в казці Галини Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії». Учні із захопленням розповідали про улюблених героїв твору. Після заходу педагоги провели обговорення уроків та виробили рекомендації для проведення уроків читання в контексті компетентісної освіти.